E-postaya yeni saldırı türü
22 Nisan 2008 Salı 14:25
Siber saldırganlar güvenlik kontrolünü atlatabilmek için yeni bir yöntem geliştirdi. Trend Micro'dan önemli uyarılar..


Trend Micro'dan kritik uyarılar. Siber saldırganların yeni bir saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı. Bu seferki saldırı daha kapsamlı ve organize..

Hindistan'da para karşılığında bazı merkezler CAPTCHA güvenlik kontrollerini kırdı. En büyük e-posta sağlayıcılardan biri bu saldırının hedefi oldu.

Bir grup siber suçlu Completely Automated Public Turing Testi (CAPTCHA) güvenlik kontrollerini atlatabilmek için yeni bir yöntem geliştirdi.

Hindistan'da para karşılığında CAPTCHA güvenlik kontrollerini kıran bazı merkezler tespit edildi.

En büyük e-posta sağlayıcılardan birinin bu saldırının hedefinde olduğu açıklandı. Bunun sonucunda çok sayıda hesabın, CAPTCHA güvenlik kontrolünü kırmak için çalışan gruplar tarafından ele geçirildiği belirtiliyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Trend Micro yetkilisi Rik Ferguson, siber suç endüstrisinin, artık bireylerin değil, organize çetelerin tekelinde bulunduğunu kaydetti.

MİLYONLARCA KAYITLI HESABA ULAŞIYORLAR

Ferguson, "Siber suçlular, çalıştırdıkları her bir kişi için günde 2 ya da 3 sterlin ödeyerek milyonlarca kayıtlı hesaba erişebiliyorlar. Daha sonra bu hesaplar, istenmeyen e-postalar göndermek için kullanılıyor.

ELE GEÇİRİLEN E-POSTA HIRSIZLIK AMACIYLA KULLANILIYOR

Bunun sonucunda kullanıcılar, banka bilgileri ya da parolaları gibi kişisel bilgilerini çalmayı amaçlayan çeşitli malware saldırılarının hedefi oluyor" dedi


Haber Kaynağı: