+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

muhsin yazıcıoğlu kimdir-muhsin yazıcıoğlu hayatı,biyografisi

 GENEL KÜLTÜR VE SANAT Katagorisinde ve  Biyografi Forumunda Bulunan  muhsin yazıcıoğlu kimdir-muhsin yazıcıoğlu hayatı,biyografisi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  !
  Mesajlar
  10.944
  Blog Yazıları
  2
  Tecrübe Puanı
  16232939

  new muhsin yazıcıoğlu kimdir-muhsin yazıcıoğlu hayatı,biyografisi

  muhsin yazıcıoğlu

  1954 yılında, Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü’nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu.İlk ve orta öğrenimini Şarkışla’da yaptı.Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972’de Ankara’ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde tamamladı.1968’de cemiyetçilik çalışmalarına başladı. Şarkışla’da Genç Ülkücüler Hareketi’ne katıldı. Ankara’ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78). 1978’de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği’nin kurucu Genel Başkanı oldu.

  1980 yılına kadar MHP’de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu. 12 Eylül 1980’de yapılan darbenin ardından, MHP Ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kalan Muhsin YAZICIOĞLU 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.
  Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

  1987’de arkadaşları ile birlikte MÇP’de siyasete girdi. MÇP’de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis’e taşıyacak.” sloganıyla, Sivas’tan milletvekili seçildi. 1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP’den ayrıldı.

  29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi. 24 Aralık 1995’te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden parlementoya girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP’tan istifa ederek, BBP’ye döndü. 26 Nisan 1998’de yapılan, 3. Büyük Kurultay’da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi. Halen bu görevi devam ettirmekte olan Muhsin YAZICIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.

  Meslek: parti başkanı

 2. #2
  Aranan Üye Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  1.510
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  42345008

  Tanımlı Ce: muhsin yazıcıoğlu kimdir-muhsin yazıcıoğlu hayatı,biyografisi

  BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasında ölmeden önceki son kareleri yayımlandı. Fotoğralar son günlerde ortaya atılan karbonmonoksitten zehirlendiler iddialarını da çürütür nitelikte.

  Vatan gazetesinin haberine göre, aynı olayda hayatını kaybeden İHA muhabiri Güneş’in helikopter düşmeden önce çektiği fotoğraflar, görüş mesafesinin neredeyse sıfır olduğunu gösteriyor. Ayrıca fotoğraflardaki saat bilgileri de helikopterin rotasından sapmadığını ortaya koyuyor.

  Geçen yıl 25 Mart’ta BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopter Kahramanmaraş üzerinde düştü. Enkaza uzun saatler ulaşılamayan acı olayda Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişi hayatını kaybetti.

  Helikopterin düştüğü bilgisi yetkililere saat 15.55’te ulaştı. Dün ise o gün saat 14.51’de çekilen kareler ilk kez yayımlandı. Bu kareleri olayın ardından, cep telefonunun şarjı bitene kadar enkazın bulunabilmesi için büyük çaba harcayan İHA Muhabiri İsmail Güneş çekmişti.

  TBMM Araştırma Komisyonu’nun incelemeye aldığı fotoğraflar, birçok iddianın ortaya atıldığı kazanın nedeniyle ilgili önemli ipuçları da verdi. Böylece Güneş, bu görüntülerle komisyonun olaya ilişkin bazı şüpheli konuları aydınlatmasına ölümünden sonra bile yardımcı oldu.

  Rotadan çıktı’ iddiası çürüdü

  İHA muhabirinin kaza öncesi anlarına ilişkin görüntülerini inceleyen komisyon, bu fotoğraflardaki dış görüntüler ile uydu görüntülerini karşılaştırarak helikopterin rotasında uçmadığı iddialarını çürüttü. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden kiralanan helikopterle helikopterin uçuş güzergahında inceleme uçuşu gerçekleştiren komisyon, rota boyunca yaklaşık 300 fotoğraf çekti.

  Bu fotoğraflar ile Güneş’in fotoğraflarında yer alan saat bilgileri karşılaştırılınca rotada bir sapma olmadığını tespit edildi.

  Komisyonun ‘kaza’ kanısı güçlendi

  Güneş’in kazadan kısa süre önce helikopterden çektiği dış görüntüler ise, kaza bölgesinde hava koşullarının ne kadar kötü olduğunu ve sis nedeniyle görüş alanının neredeyse sıfıra düştüğünü belgeledi. Helikopter içinden çekilmiş fotoğraflar ise, helikopterde yol göstermeye yarayan GPS cihazı ile skymap cihazının bulunduğunu da ortaya koydu. Komisyon Başkanı AK Partili Veysi Kaynak, cihazların enkaz arasında bulunamadığını, olay yerinden çalınmış olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. Kaynak, İsmail Güneş’in çektiği fotoğrafların kendilerine olayla ilgili önemli ipuçları verdiğini belirterek, olayın kaza olduğu kanısına vardıklarını söyledi.

 3. #3
  Süper Üye Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını Emregu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  373
  Blog Yazıları
  7
  Tecrübe Puanı
  1490943

  Tanımlı Ce: muhsin yazıcıoğlu kimdir-muhsin yazıcıoğlu hayatı,biyografisi

  Geçen yıl bu zamanlar rahmetli olmuştu.

 4. #4
  Süper Üye Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2011
  Mesajlar
  474
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  21475084

  Tanımlı Ce: muhsin yazıcıoğlu kimdir-muhsin yazıcıoğlu hayatı,biyografisi

  Helikopterin düştüğü gün olan 25 Mart 2009 saat: 10.09'da ilk fotoğrafını çeken gazeteci Güneş, son fotoğrafı helikopter düşmeden çok kısa bir süre önce çekiyor. Cihan Haber Ajansı'nın ulaştığı toplam 144 adet fotoğraflarda helikopterin içinde Muhsin Yazıcıoğlu'nun emniyet kemerinin takılı olduğu görülüyor.

  Gazeteci İsmail Güneş'in helikopterin düştüğü gün çektiği fotoğraflar soruşturma dosyasında önemli deliler arasında yer alıyor. O günkü hava şartları, helikopterin kokpitinden sökülen parçaların uçuş esnasında panelde olduğu, uçuş yüksekliği gibi unsurlar büyük ölçüde bu fotoğraflardan elde edildi. İsmail Güneş'in fotoğraf makinesinde çekilen fotoğrafların yerel saatten bir saat öncesi olarak kayıt yaptığı da anlaşılıyor. 25 Mart 2009 tarihinde saat: 10.09'da BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ'ın basın toplantısı sırasında çekilen fotoğraflarla birlikte Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas esnafıyla bir araya gelmesi fotoğraflara yansıyor. İsmail Güneş'in Sivas'tan Kahramanmaraş'a giderken helikopterin içinde çektiği fotoğraflar ve Maraş'ta yapılan mitingden kareler bulunuyor. 14.35'te çekildiği belirtilen fotoğrafta ise Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikoptere bindikten sonra emniyet kemerini takarken, Pilot Kaya İstektepe'nin helikopterin kapısını kapatması görülüyor.

  Fotoğraflarda Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinden havalandıktan sonra helikopterdekilerin çikolata yedikleri göze çarpıyor. İsmail Güneş'in fotoğraf makinesının saatine göre saat: 14.50'de çekildiği anlaşılan fotoğrafta Güneş'in kendisi görülüyor. Fakat Gazeteci Güneş'in hemen arkasındaki detayda ise Pilot Kaya İstektepe'nin kolundaki saatin 14.54'ü gösterdiği farkediliyor. Saat: 14.51'de yani helikopter düşmeden 10 dakika kadar önce çekilen son fotoğrafta ise Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun son derece düşünceli olduğu görülüyor. 14.58 ve 14.59'da çekilen altı fotoğrafta ise helikopterin uçtuğu güzergâh açıkça görülürken, oldukça alçaktan uçtuğu da bariz şekilde belli oluyor. Saat: 15.00'de çekilen son fotoğrafta ise beyaz bir zemin ve bazı lekeler bulunuyor. Fotoğraf Photoshop programında elden geçirildiğinde ise lekeler daha da netleşiyor. Bu fotoğrafın nasıl ve ne şartlarda çekildiği ise henüz bulunabilmiş değil.
  haberturk

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Muhsin Yazıcıoğlu yaşıyor, ayağı kırık notu
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-15-2010, 19:44
 2. Fotoğraflarla Muhsin Yazıcıoğlu
  By -külkedisi- in forum Resim Bölümü
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 03-29-2009, 14:11
 3. Muhsin Yazıcıoğlu Taziye Defteri
  By -külkedisi- in forum Off Topic
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-28-2009, 23:34
 4. Seyit Muhammed Raşit Hz ve Muhsin Yazıcıoğlu
  By YAKAZA 25 in forum Allah Dostları, Evliyalar ve Alimler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-28-2009, 02:01
 5. Muhsin Yazıcıoğlu: Dağa gitceklermiş defolup gitsinler
  By alperen1907 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-18-2007, 13:40

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375