Türkiye'de de kullanıcı sayısı hızla artan iPhone için yeni gelen yeni yama, telefonun özelliklerini artırıyor ve daha etkin kullanımını sağlıyor. İşte o yenilikler.


iPhone'un ilk tanıtımında bulunan heyecanlı gençler, yeni ürünü alkış ve ıslık yağmuruna tutsa da, bizim de katıldığımız eleştiriler, bu telefonun çok fazla eksiği olduğu yönündeydi. Ne acıdır ki, gelen her yamada iPhone kullanıcıları nasıl bir cihaz aldıklarını daha iyi anlıyor olmalılar. iPhone'un en yeni yaması olan 1.1.3 sürümüne sahip güncelleme de bunun en açık delili. Mesela bu yamada gelen bir özellik, telefona çoklu sms atma yeteneğini kazandırıyor. Aranızda, "Oha! Şu ana kadar yok muymuş?" diyen olursa, bu soruya yanıt vermeyerek sessiz kalmayı tercih edeceğiz. Nitekim, Apple Türkiye çalışanlarının yıllık hedeflerini baltalamayı istemeyiz.

Şu Ana Kadar Bunlar da Yoktu!

Yeni güncelleme ile beraber gelen özellikler arasında, geliştirilmiş harita desteği, web kliplerini oynatabilme, giriş ekranını kişiselleştirebilme ve iTunes için şarkı sözü desteği bulunuyor.

Türkiye'ye Nasıl Geliyor?

Şu an için belli sayıda ülkeye sunulan iPhone, bir şekilde ülkemizde de satılıyor. Bunun için cihazın yurtdışından getirilmesi ve bir yazılım ile de kırılması gerekiyor.

Henüz kapatılmasa da site, bunu gayet güzel yapıyor ve yüz binlerce dolar kazanıyor. Bu işlemden sonra Türkiye'deki operatörler de desteklenmiş oluyor.

Shiftdelete