İnternet kullanıcısı iseniz e-posta kutunuza mutlaka "Bu e-postayı 24 saat içinde x kişiye göndermezseniz başınıza taş düşecek" veya "Bu mesajı 100 kişiye gönderirseniz 500 YTL hesabınıza geçecek" başlıklı çöp e-postalar gelmiştir. Cep telefonlarımıza benzer içerikte SMS'ler gelmiyordu, ücretli olduğundan dolayı ancak birisinin salladığı oltaya takılanlar olmuş sanırız.

Son 1 hafta içerisinde cep telefonlarımıza gelen benzer içerikli bir SMS mesaj var. Mesaj aynen şöyle:
TURKCELLden 2. Bahar kampanyası. Bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder anında 250 kontör kazan. 5 mesajdan sonrası bedava. Daha çok gönder daha çok kazan
Öncelikle Turkcell'in düzenlediği böyle bir kampanya yok. Hatta bu SMS'ler o kadar ortada dolaşmaya başlamış ki, Turkcell kendi sayfasında bir açıklama yapmış.
Öncelikle cep telefonlarınıza arkadaşlarınızdan bu tür içeriğe sahip bir SMS geldiğinde kesinlikle dikkate almayın. Olur da dayanamazsanız, ilgili operatörün müşteri hizmetlerini arayarak konuyla ilgili bilgi alın. Evinizde veya işyerinizde iseniz, ilgili operatörün web sayfasına girerek kampanyalar sayfasında bu tür bir bilgi var mı diye kontrol edin.alıntı..