Nokia, biri multimedya, diğeri iş ve sonuncusu da tasarım özelliklerini öne çıkartan üç yeni cep telefonu çıkardı. Ürünler, orta segmentte bulunan tüketicilere yönelik Nokia, fiyatı ile orta segmentte yer alan üç yeni cep telefonu çıkardı. Telefonlardan ikisi sırası ile multimedya ve iş için olma özelliğini öne çıkartırken, üçüncüsü tasarımı ve görünümü öne çıkartıyor. Model numaraları, 6267, 3500 classic ve 6121 classic olan yeni telefonların satışına sonbaharda başlanacak.
Multimedya işlevleri için kısa yol butonlarının bulunduğu 6267 modelinin özellikleri arasında; 4GB genişletilebilir bellek, 8x dijital zoom yapabilen 2 megapiksel kamera ve 3G desteği de bulunuyor. 6267 modeli, istiridye kapaklı tasarımda olup, mavi, siyah ve gümüş olmak üzere üç renk seçeneğine sahip. Ürünün yurtdışı satış fiyatının 320 dolar olarak belirlenmesi bekleniyor.
Üçürün arasında en düşük fiyata sahip olan Nokia 3500 classic, standart özelliklere sahip. 3500 classic de gofret tasarım ve tuşlar arasından görünen üç faklı mavi, turuncu ve siyah tuş takımı çizgi seçeneği göze çarpıyor. Ürünün özellikleri arasında 2 megapiksel çekim kalitesine sahip kamera, anlık mesajlaşma, 2 bin numara saklayabilen adres defteri de bulunuyor. 3500 classic’in yurtdışı fiyatının ise 180 olması bekleniyor.
Üçüncü ve son yeni telefon Nokia 6121 classic ise daha çok iş amaçlı kullanılan özellikleri öne çıkan bir akıllı telefon. Aynı zamanda üç model arasındaki en pahalı telefon olan 6120 classic’in özellikleri arasında; HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access) bağlantı, biri 2 megapiksel çekim kalitesine sahip iki kamera da bulunuyor. Siyah, açık mavi ve gümüş renk seçenekleri olan telefonun yurtdışı satış fiyatının 350 dolar olması bekleniyor.
alıntı..