Nokia, Nseries alt markalı ürünler aracılığıyla mobil fotoğraf baskısı ve hediye fotoğraf sipariş etme hizmetini, 17 Temmuz’dan itibaren Türkiye de hayata geçiriyor.Finlandiyalı mobil iletişim firması Nokia, 17 Temmuz’dan itibaren, Türkiye de dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde, mobil baskı hizmetini uygulamaya başlıyor. Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarında kullanılabilen bu yeni hizmetle, çekilen fotoğraflar, GSM ya da kablosuz LAN (WLAN) şebekeleri üzerinden doğrudan baskıya gönderilebiliyor.
Bu hizmetle uyumlu Nokia Nseries multimedya bilgisayar kullanıcıları artık cihazlarıyla fotoğraf çekip, bu fotoğraflara çerçeve ya da metin gibi özellikler ekleyerek, baskı siparişi verebilecek. Ayrıca istenen fotoğrafları kahve fincanı, yapboz, tişört, takvim, poster gibi ürünler üzerine de basılarak istenen kişilere hediye olarak göndermekte mümkün olacak.
Mobil baskı hizmetine, Nokia Nseries multimedya bilgisayarların menülerindeki Galeri (Gallery) bölümünden ulaşılabiliyor. Galeri’deki fotoğraflar arasından basılacak olanlar belirleniyor, adres ve istenen diğer bilgiler giriliyor ve “Sipariş ver” (Order now) komutu seçiliyor. Siparişin CeWe Color tarafından işleme konmasının ardından, basılan fotoğraflar belirtilen adrese gönderiliyor.

alıntı...