HTC, iş hayatındaki kullanıcılara hitap eden en son smartphone QWERTY klavyeli modeli HTC Snap'i duyurdu. Sadece 12 mm inceliğinde olmasına rağmen kullanıcının eline kusursuz oturan yeni HTC Snap, standart 1500 mAh bataryası ile 8.5 saate kadar konuşma süresi sağlıyor. HTC Snap akıllı cep telefonunun eksiksiz Q klavyesi ekstra bombeli tuşlarıyla ve e-posta ile yazılı mesaj yazmayı hassas ve rahat hale getiren dokunmaya duyarlı tepki özelliği ile ergonomik olarak tasarlanmış. Windows Mobile 6.1 işletim sistemiyle çalışan HTC Snap'in işlemcisi 528 MHz hızında. EDGE, HSDPA, bluetooth, WiFi ve USB gibi tüm bağlantı türlerini destekleyen cihazın bellek kapasitesi microSD kartlarla artırılabiliyor. Yüksek hızda 3G HSPA bağlantısı kullanıcıların telefon üzerinden sevdiklerine fotoğraf göndermelerini, sosyal iletişim sitelerine bağlanmalarını veya büyük dosyaları internetten indirmelerini hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.
HTC'nin görevlendirmesiyle Harris Interactive tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre Amerikalı yetişkinlerin yüzde 44'ü aldıkları e-postaların yoğunluğu altında bunalmış durumdalar ve bu yetişkinlerin yarısından fazlası (yüzde 55) e-posta ile iletişim kurdukları beş ya da daha az sayıda kişiyi öncelikli görüyorlar. Bu sonuçların ışığında HTC'nin yenilikçi Inner Circle özelliği (Yakın Çevre), HTC Snap cep telefonu sahiplerinin özel olarak tasarlanmış Inner Circle tuşuna bastıklarında, daha önceden tanımladıkları kişilerden gelen e-postaları 'Gelen' kutusunun en üst sırasına taşımalarına ve böylece bu önemli gruptan gelen mesajlara anında cevap verebilmelerine olanak tanıyor.

HTC Snap akıllı cep telefonu e-posta mesajlarının, ajanda bilgilerinin ve telefon rehberinin Microsoft Exchange sunucularla uzaktan senkronize edilmesi için dolaysız ve hesaplı bir çözüm arayışında olan iş dünyasının deneyimli kullanıcılarına yönelik güçlü bir model. HTC Snap smartphone akıllı cep telefonunun 2009 yılının ikinci çeyreği içerisinde seçkin piyasalarda satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca telefonun, 850/1900 MHz HSDPA desteğine sahip kilidi kaldırılmış bir versiyonunun da HTC S522 model ismiyle yaz mevsimi içerisinde ABD piyasalarında kullanıma sunulacağı belirtiliyor.


alıntı..