Kırmızı halılarda gördüğümüz yıldızlar aslında göründükleri kadar zayıf değiller. OK! dergisine göre onlar; hem giyimleri hem de saç ve makyajlarında yaptıkları 'hilelerle' zayıf görünüyorlar. Makyaj sanatçıları "Saçı koyu renk ve kalın kaşlı olanlar ince görünür" dedi..

* 'Nasıl Şişman Görünmezsiniz' kitabının yazarı Danica Lo "Açık renk bir takım içine daha koyu renkli bir giysi kullanın" diyor: "Ayrıca koyu gri bir takımın içine ipek bir gömlek giymeyi deneyin."

* Kendinizi salmayın! "Omuzlarınız dik ve başınız yukarıda durursanız daha ince görünürsünüz" diyor model Niki Taylor.

* Kendinizden emin değilseniz Jennifer Aniston gibi hem ince gösterir hem de kusurları saklayan koyu renkler giyin.

* Bacaklarınızı güzel gösteren boru kesim bir kot pantolonun altına saklanan şirin bir topuklu giyin.

* Daima üzerinize oturan kıyafetler seçin. Moda danışmanı Allison Berlin "Bol gömlek bluz elbiseler sizi iri gösterir" diyor.

* Doğru ölçülerde sutyen kullanın. Allison Berlin "Kadınların çoğu gerekli ölçülerden daha büyük sutyen takıyor ve bu da onları en az 5 kilo daha fazla gösteriyor" diye dert yanıyor.

* Korse kullanırsanız bir beden küçülürsünüz.

* Uzun topuklu minik ayakkabılar giyin. Moda danışmanı Anya Sarre "Her kadının topuklulara ihtiyacı vardır" diyerek ekliyor "Teninizle bütünleşir ve bacaklarınızın kilometrelerce devam ettiği hissini verir."

* Dar kot pantolon giyin. Neslihan Yargıcı da ince görünmek için dar kotları seçenler arasında bulunuyor.

* Sırtınızdaki yağları elbisenizin altına bir atlet fanila ya da vücudunuzu saran bir tişört giyerek saklayın.

* Başınızın yüksekte durması için iki ya da daha fazla yastıkla uyuyun eskisi kadar yüzünüz şiş uyanmadığınızı göreceksiniz.

* Pantolon ceplerinden kurtulun. Cepsiz pantolonlarla kalçalarınızın daha dar görünür.

* Göğüsleriniz büyükse göğüs bölgesi kabarık ya da ayrıntılı olan elbiselerden kaçının.

* "Plajda sade bir bikini giyin. Penelope Cruz bu tavsiyeye uyuyor. Siyah bir bikini giyip altı da kapatmak vücudu ince gösterir" diyor Sarre.

* İpek gibi parlak kumaşlardan uzak durun. Bu tür kumaşlar ışığı yansıttığı için tüm fazlalıkları gösterir.

* Vücudunuza kum saati şekli verecek kıyafetler seçin. Tek pilili etek ve elbiseler üzerinize oturan üç düğmeli blazer ceketler beli orta yükseklikte ve paçaları orta genişlikte pantolonlar tercih edin.

* İnce görünmek için ayaklarınızı kullanın. Jessica Simpson "Daha uzun görünmek istediğimde 12 santimlik topuklu giyiyorum" diyor.

* Şort giyiyorsanız altında mutlaka yüksek topuklular olsun. Aksi takdirde bacaklarınız kalın görünür.

* Kaliteli bir tunik giyin. Bir tunik kalçanızın üzerinde yumuşak bir çizgi yaratırken bedeninizin en ince yerini de vurgular.

* Çanta taşıyarak kusurlarınızı örtün. Vücudunuz armut tipiyse çantanızı omzunuzda taşıyın. Üst tarafınız daha genişse el çantasıyla dolaşın.alıntıdır