İki demet maydanozun yapraklarını bir su bardağından biraz az miktarda arıtılmış suyun içinde 5-10 dakika kaynatın ve süzün. suyuna soğuduktan sonra çırpılmış bir yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı bal ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı yumuşak bir fırça yardımı ile cildinize sürerek yaklaşık 15 dakika bekletip ılık su ile durulayın.
1 Bir yumurtanın içine 1 tatlı kaşığı deniz suyu ve 2 tatlı kaşığı limon suyu ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra bir fincan zeytinyağını yavaş yavaş ilave ederek koyu bir kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız karışımı bir gece buzdolabında beklettikten sonra cildinize sürüp yaklaşık yarım saat bekletin ve cildinizi ılık su ile yıkayın.
Cildinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız 4 tane aspirini çok az suyun içinde iyice ezerek eritin. Aspirinleri cildinize sürüp 15 dakika kadar bekleyin ve duru su ile yıkayın. Cildinizin pamuk gibi olduğunu birkaç uygulamadan sonra göreceksiniz. Eğer hassas bir cilde sahip değilseniz. Aspirinleri su yerine limon suyu ile de eritebilirsiniz