Yaşlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

Yaşlı cilde sahip olmak demek yaşınızın ilerlemiş olması demek değildir. Bakımsızlıktan ve dış etkilerden fazlaca etkilenen cilt tipleri de yaşlı görünür. Bunları da göz önünde bulundurarak uygun cilt bakımı yapılması gerekir.

İki tane olgun elmanın kabukların soyup kekik suyunun içinde haşlayın ve ezerek lapa haline getirin. Daha sonra lapaya bir fincan karpuz suyu, bir tatlı kaşığı tarçın ve bir kaşık kaymak ve kerem kıvamına gelecek kadar yulaf unu katarak iyice karıştırın. Hazırladığınız kremi kısık ateşte biraz ısıttıktan sonra cildinize uygulayıp 20 dakika kadar bekleyin ve yüzünü ılık su ile yıkayın.Bu krem hem cildinizin gözeneklerini besleyerek sıkılaştırır hem de yağ bezelerinin giderilmesine yardımcı olur

Küçük bir salkım üzümün kabuklarını ve çekirdeklerini çıkardıktan sonra cam bir kasenin içinde iyice ezin ve çıkan üzüm suyunu süzdükten sonra kalan posayı cildinize yumuşak ve dairesel hareketlerle sürün. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Üzüm ile yapılan bu uygulama hem cildinize derinlemesine temizlik sağlayarak cilt bakımınızı yapar hem de peeling etkisi ile cildinizi ölü hücrelerden arındırır.

Bir iki tane kivinin kabuklarını soyun ve ezerek püre haline getirin. çıkan fazla kivi suyunu süzdükten sonra posasını temizlenmiş cildinize dairesel ve yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. 20 dakika sonra ılık suya batırdığınız pamuk ile önce cildinizi silin daha sonra yıkayın.