Bedenimiz ruhumuzun aynasıdır

Bedenimiz ruhumuzun aynadaki yansıması gibidir ve yüz; bu yansımanın en kuvvetli olduğu yerdir. Bu nedenle bütünsel tıpta, kişi aynı anda iç ve dış alanlarda tedavi edilir. Beden, duygu ve düsüncelerin enerji alanlarında yapılan tedaviler kalıcı ve mutlu hissettiren sonuçlar verir.
Kırışıklıklar, sarkmalar, lekelenmeler genelde enerji dengesizliğinin, tıkanıklığının organlarımızın optimum seviyede çalışmasını engellemesinden kaynaklanır. Bedenimiz ruhumuzun aynadaki yansıması gibidir. Yüz bu yansımanın en kuvvetli olduğu yerdir. “Gözünün feri kaçtı, yüzün solgun, seni üzen nedir?” deriz. İşte budur aslında tam da anlatmak istediğimiz. Batılı toplumlarda giderek rağbet gören Uzakdoğu kökenli alternatif tıp tedavileri şimdilerde estetik tedavilerde tamamlayıcı ve hatta temelini oluşturacak bir başarı sağlamaya doğru yol alıyor. Akupunkturla sağlanan zindeliği ve iyilik halini şöyle benzetebiliriz: Ağacın kökleri iyi olursa dallar ve yaprakları da iyi olur. Aynı kökler ve dallar gibi insanda da enerjinin aktığı kanallar mevcut. Enerji kanalları açık ve canlı olursa kişinin içsel enerjisi de yüksek olur. Bu sadece yüze değil, aslında tüm bedene yansır.Ruh genç olursa beden kolay yaşlanmaz

Yüzümüz sadece kozmetik açıdan bakılamayacak kadar önemli. Yüz, bedenin aynasıdır çünkü buradaki problemler bize ruhumuz, iç enerjimiz hakkında çok önemli ipuçları verir. En önemlisi, problem çok daha ileri boyutlara varmadan bulup çözmemize yardımcı olur. Depresyondaysanız uzun zaman sonra yüzünüz kırışır, uyku uyuyamadıkça göz çevresi siyah renk alır. Bunları kapatmak sadece problemi maskelemeye ve daha büyümesine neden olur. Bu yüzden holistik tıbta (bütünsel tıp) kişi aynı anda iç ve dış alanlarda tedavi edilir. Beden, duygu ve düsünce enerji alanlarında yapılan tedaviler kalıcı ve kişiyi mutlu hissettiren sonuçlar verir. Ruhumuz genç olursa bedenimiz kolay yaşlanmaz. Bu denge sağlandıkça kişi sadece güzelleşmez ama aynı zamanda gençlesirde. Enerji ne kadar iyi akarsa beden kendini o kadar iyi yeniler, hastalıkların oluşmasını engeller. Zamanı durduramayız ama onu yavaşlatmak elimizde.
Kate Hudson


Kate Hudson’ın profili biraz dışarı doğru ama burnu genel olarak dikkat çekmiyor ve yüzüyle uyumlu. Ancak yaşın ilerlemesi ve yerçekimin etkisiyle burun biraz daha aşağıya doğru uzar. Hudson’da da ileride bu sorunun olması muhtemel. 40’lı yaşlara doğru oluşacak bu sorun için burun ucu tipplasti operasyonu bu sorunu ortadan kaldırarak, yerçekimin etkisine bağlı olarak meydana gelen düşme toparlanır. Ünlü yıldızın diğer bir riski ise alt yüzde oluşacak deformasyondur. Bunların başında gülümsemenin küçülmesiyle ortaya çıkacak dudak volümünün azalmasına bağlı dudaklar içe çökebilir.


Şamdan Plus
Şah Yaycı