Dragon Force DF-530GT


DF-530GT, 40 Euro yurtdışı fiyatıyla denediğimiz en ucuz güç kaynağı. Fakat ne ülkemizde ne de Kuzey Amerika'da satılıyor. Bu kadar düşük fiyata çok fazla özellik beklemeyin - kutunun içinden ne fazladan kablo ne de başka bir donatı çıkıyor. Ayrıca tüm kablolar geleneksel güç kaynaklarında olduğu gibi güç kaynağıyla bütünleşik.Ürünün sunduğu bağlantı seçenekleri ise bugünün sistemleri için son derece yeterli. Ekran kartları için 6-iğne bağlantının yanında en güçlü kartlar için gerekli olan 8-iğne güç bağlantısı da var (çift iğnelik parçasıyla beraber). İşlemci güç bağlantısı sadece 4-iğneli ve bir adet var. Eğer anakartınızda işlemci için 8'lik giriş varsa dönüştürücü bir başlığa ihtiyacınız var demektir. ATX bağlantısı ise tümden 24-iğneli.

Dragon Force'un sadece üç SATA, üç Molex ve bir disket bağlantı başlığı var. Bağlantı sayısı bakımından fakir bir ürün.


120 mm çapındaki fanın üç farklı ayarı var: düşük, yüksek ve sıcaklığa bağlı otomatik dönüş hızı.
Güç kaynağı istenilen güç değerini sorunsuzca veriyor. Gerilimler de belirlenmiş aralıkların dışına taşmıyor ve çok kararlı çalışıyor - en ağır yükte bile nominal değerlerden pek sapma yok.


VerimlilikDragon Force'un verimliliği fiyatının oldukça düşük olmasına karşın bir hayli yüksek. Hele yarı yükte %88 verim oranıyla pahalı rakiplerine adeta kök söktürüyor. Tam yükte bu oran %84'e düşse de az yükte %85.5 ile bizden geçer notu alıyor.
DF-530GT Düşük Güçlü PC deneyinde de iyi iş çıkarıyor. 35 Watt yükte verim %76'ya kadar düşüyor ancak bu oran rakiplerine göre pek düşük sayılmaz.
Bekleme kipinde 1.14 Watt ölçtük. Bu ayakta bazı rakip ürünler daha az değerler elde ettiler. Bekleme yüküne tabi tutulunca 4.86 W harcıyor ve verimlilik %51'e kadar düşüyor. Ancak yine de bu, diğerlerinin arasında en kötü oran değil.Artılar
  • Çok düşük fiyat
Eksiler
  • Modüler yapıda değil
  • Kısa kablolar, rakiplere göre daha az bağlantı sayısı