Antec Signature 650W
Antec Signature'un kutu içeriği ve düzeni göz kamaştırıyor. Güç kaynağı ve beraberinde gelen donatılar itinayla yerleştirilmiş. Yalnız bugün bu ürün gibi pek az güç kaynağı arka tarafa yerleştirilmiş bir fanla soğutuluyor.

Antec'in ürünle beraber sunduğu kendi deney raporu bu güç kaynağının ATX tanımlarına ne kadar uyduğu konusunda kullanıcıya fikir veriyor.

Bu güç kaynağı kısmen modüler. ATX, işlemci, SATA ve Molex kabloları güç kaynağı ile bütünleşik. SATA ve Molex bağlantıları için fazladan uzatma kabloları ihmal edilmemiş.

Antec'in sunduğu bonus kablolarla aynı anda iki SATA veya iki Molex güç kablosu kullanabilirsiniz. Böyle bir kolaylığa olanak sunan başka bir güç kaynağı yok. Bu uzatma kablolarını O (tercihe bağlı, opsiyonel) harfiyle kablo listesine ekledik.

Gerilimler deneyler süresince izin verilen sınırlar dışına çıkmadı. Bunun yanında tam yük altında 3.3 V ve 5 V kanallarındaki gerilimler azıcık düştü.Doğal olarak Antec'in tüm bu güzellikleri belirli bir paha karşılığında geliyor. Antec'in bu modeli ülkemizde bulunmuyor ancak yurtdışında 200$'ın üstünde alıcı buluyor. Diğer yandan 850 Wattlık sürümü ülkemize gelmiş fakat fiyatı dudak uçuklatıyor: 325$.

Verimlilik


Antec'in güç kaynağı tam ve yarı yükte çok iyi bir verimlilik başarımı gösteriyor: Sırayla %87.2 ve %88. Düşük yükte verim oranı %83.3'e düşmekte. Ama bu güç kaynağının verim bakımından güç kaynağı deneylerimizin ilk bölümünün galibi olduğunu bilin.
Sistem bekleme durumundayken de çektiği güç oldukça sembolik: 0.69 W. 2.5 W yükte 4 Watt harcıyor. Antec'in verim değerleri neredeyse her durumda çok iyi.


Artılar
  • Fan tasarımı ev sinema sistemleri için uygun
  • Bekleme durumunda düşük güç tüketimi
  • Yüksek verimlilik
  • Molex ve SATA kabloları
Eksiler
  • Yüksek fiyat