Başbakanlık 2007 yılı faliyet raporunu yayımladı. Raporda kabinedeki bakanların performansları da değerlendirildi. Hangi bakanın performansı nasıl?
Başbakanlık 2007 yılı faliyet raporunu yayımladı. Rapora göre Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü geçen yıl 290 milyon YTL harcama yaparak ilk sıraya yerleşti. Raporda kabinedeki bakanların performansları da değerlendirildi.

Başbakanlık, Recep Tayyip Erdoğan'ın "şeffaflık anlayışımızdan taviz verilmeyecektir" önsözüyle yayınlanan 2007 faaliyet raporu ile hesaplarını ortaya koydu

Buna göre, başbakanlığın 2007 yılı harcama tutarı personel giderleri de dahil olmak üzere 1 milyar 426 milyon 839 bin 817 YTL olarak gerçekleşti.

Başbakanlık'taki birimler arasında yıllık 290 milyon 785 bin 380 YTL harcama ile Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü başı çekti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın müşavirlerinin 2007 yılı ödenek ve harcama tutarı ise 2 milyon 139 bin 919 YTL oldu.
BAKANLARIN PERFORMANSLARI

Faliyet raporunda Başbakanlık Halkla İlişkiler Birimi'ne yapılan başvuruları yanıtlama oranlarına göre bakanların performansları da değerlendirildi.
BAKAN ÇİÇEK'E KIRIK NOT

Buna göre, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek yıl içinde kendisine gelen 17 başvurudan 17'sini de yanıtlamayarak sınıfta kaldı.
FARUK NAFİZ ÖZAK EN İYİ PERFORMANS

Bayındırlık Bakanı Faruk Nafiz Özak, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan başvuruları neredeyse hiç bekletmeden yanıtlamalarıyla performansı yüksek bakanlar olarak öne çıktı.

Müsteşar Efkan Ala imzasını taşıyan faaliyet raporunda TRT üzerinden yapılması planlanan Kürtçe başta olmak üzere Arapça, Farsça, Eermenice dillerinde yayın için de 15 milyon 892 bin YTL ödenek ayrıldığı da yer aldı

Raporda başbakanlığın hangi kalemlerde tasarruf ettiğine de yer verildi. 2007 yılında susuzluk yaşayan Ankara'da başbakanlığın büyük ölçüde su tasarrufu yaptığı belirtildi. (CNN)