Teröristtiler Şimdi Vatandaş
Resmi büyütmek için tıklayın PKK Kamplarından Son 3 Yıl İçerisinde Kaçarak Güvenlik Güçlerine Teslim Olan 300 Terörist Pişman Oldu ve Özgürlüğüne Kavuştu.

Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarından son 3 yıl içerisinde kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 300 terörist, çıkarıldıkları mahkemelerde ''etkin pişmanlık'' hükümlerinden yararlanıp serbest kaldı. Irak'ın kuzeyinde bulunan terör örgütünün Kandil başta olmak üzere Zap, Hakurk, Hınere, Avaşin, Haftanin ve Metina kamplarından kaçan 300 terörist, ''Etkin Pişmanlık Yasası''ndan faydalandı.
Güvenlik güçlerine teslim olan ve herhangi bir suç kayıtları tespit edilemeyen örgüt üyeleri, yargılandıkları davalarda ''Herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin terör örgütünden gönüllü ayrıldıkları'' gerekçesiyle serbest bırakıldı. Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Batman, Mardin, Bingöl ve Şanlıurfa'da güvenlik güçlerine teslim olan ve Diyarbakır'daki ağır ceza mahkemelerinde yargılanan terör örgütü üyeleri, duruşmalarda, terör örgütü hakkında önemli bilgiler verdiler. (Anadolu Ajansı) 3 saat önce.. [1350455]