Engellilere boğaz sefası
13 Mayıs 2008 Salı 16:54
Kartal Belediyesi, Engelliler Haftası nedeniyle ilçedeki engellilere ve annelere özel bir boğaz turu düzenledi.


İki gün süren boğaz turunda ilk gün engelliler, beraberlerinde bir yakınlarıyla birlikte tura katıldılar. İkinci gün de anneler için düzenlenen tura Kartal’lı çok sayıda anne katıldı.

Her iki turda da tüm ihtiyaçların belediyece karşılandığı gezide, engelliler için değişik animasyon ve eğlencenin yanı sıra sürprizler, anneler için karanfil ve canlı müzik de unutulmadı. Kartal İDO İskelesi’nden hareketle Anadolu yakası boyunca kıyı şeridini takip ederek boğaz girişine kadar devam eden boğaz turunda, gerek engellilerin, gerekse annelerin yaklaşan yaz mevsimi nedeniyle dünyanın incisi ve 2010 yılı Dünya Başkenti İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını görmeleri ve hoşça vakit geçirmeleri sağlandı.

Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, her iki boğaz gezisinde de gerek engelliler ve gerekse annelerle tek tek görüşüp onlarla sohbet etti. Başkan yaptığı sohbette, belediye başkanı olarak amacının Kartal halkının her anlamda hayatlarını kolaylaştırmak, memnuniyetini sürekli kılmak olduğunu söyledi.

Başkan, anneler günü ve engelliler haftasının arka arkaya gelmesi nedeniyle onlara keyifli ve mutlu bir gün geçirmeleri için böyle bir gezi düzenlediklerini ifade ederken, kendilerine sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmeleri dileğinde bulundu. Konuşmasının sonunda başkan Dağlar, yolcu gemilerini alkışlarla bizzat uğurladı.

internethaber