Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in CIA tercümanlığı yapıp yapmadığı konusu günlerdir merak ediliyor. Cevabı ise Cemil Çiçek verdi...

ZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER


ANKARA – Hazine’den Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in, bir dönem ABD istihbarat örgütü CIA’nın yeminli tercümanlığı yaptığına ilişkin iddialara Başbakan Yardımcısı Cemil çiçek son noktayı koydu.

CIA İLE İLGİSİ YOK

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Hazine’den sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in CIA’nın “yeminli” tercümanlığını yaptığına ilişkin iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Çiçek, DSP İstanbul Milletvekili Hasan Macit’in, Bakan Şimşek’le ilgili iddialara ilişkin yazılı soru önergesini yanıtladı. AK Parti’den ihraç edilen Balıkesir eski Milletvekili Turhan Çömez’in, Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in CIA’nın yeminli tercümanlığını yaptığına ilişkin basına yansıyan iddialarına yanıt veren Çiçek, “Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in yabancı bir istihbarat örgütünün yeminli tercümanlığını yaptığına ilişkin iddia asılsızdır” dedi.

AMA İNGİLİZ VATANDAŞI

Bakan Çiçek, Mehmet Şimşek’in İngiliz vatandaşlığına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Türk vatandaşlarının çifte vatandaşlık haklarının Türk hukuk sisteminde ve uluslar arası sözleşmelerde yer alan bir hak olduğuna dikkat çeken Cemil Çiçek, “Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de bu hakkını kullanmıştır” dedi.
internethaber