İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in bugünkü durağı İstanbul...
Gündüz kentteki çeşitli etkinliklere katılacak olan Kraliçe, kraliyet donanmasına ait uçak gemisinde, Cumhurbaşkanı Gül onuruna resepsiyon verecek.

Kraliçe’nin Cumhurbaşkanı’nı ağırlayacağı İngiliz uçak gemisi “HMS Illustrious” İstanbul’da demirledi.
Haberin devamı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, British Airways’e ait özel uçakla saat 12.15’de Esenboğa Havalimanından hareket etti.

Kraliçe II. Elizabeth ve eşi Edinburgh dükü Prens Philip ile Devlet Bakanı Mehmet Aydın da İstanbul’a gitti.

TEKNE GEZİSİ YAPACAK

İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesindeki “Okullararası Ortak Bilim Projesi” etkinliklerine katılacak olan Kraliçe II. Elizabeth, İstanbul Boğazı’nda tekne gezintisi yapacak, İstanbul Modern’deki “İngiliz-Türk Tasarım Sergisi”ni gezecek.

Kraliçenin eşi Edinburgh Dükü, Prens Philip de Boğaz Trafik İzleme Merkezi’ni ziyaret edecek.

UÇAK GEMİSİNDE RESEPSİYON

Kraliçe II. Elizabeth, HMS İllustrious uçak gemisinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa onuruna resepsiyon verecek, daha sonra Ankara’ya dönecek.

GÜVENLİK ALARMI

Kraliçe’nin ziyaretiyle ilgili Emniyet İstanbul’da güvenlik alarmına geçti. Kraliçe’nin geçiş güzergahında önlemler artırıldı. Bugün İstanbul’un belirli bölgelerinde trafiğin işleyişinde güçlükler yaşanabileceği belirtiliyor.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi, ziyaretin son günü olan 16 Mayıs’ta Çankaya Köşkü’ne giderek Atatürk Müze Köşkü’nü gezecek ve Cumhurbaşkanı Gül ile eşine veda edecek.
internethaber