Ankara Çubuk'ta bir fabrikada patlama meydana geldi. İlk gelen haberlere göre ölü ve yaralı var.
Ankara'nın Çubuk ilçesindeki sanayi sitesinde bir süt ürünleri fabrikasında meydana gelen patlamada ölen ve yaralananlar olduğu bildirildi.
Alınan ilk bilgilere göre, Çubuk Sanayi Sitesi'ndeki bir süt ürünleri fabrikasının buhar kazanının bulunduğu bölümde patlama oldu. Patlamada 2 kişinin öldüğü ve 5 kişinin bildirildi.

Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, ''Şu anda Çubuk dışında bir seminerde görevliyim. İlçemize Kalecik Kaymakamı vekalet ediyor. Ancak telefonla bilgi alabildim. Emniyet yetkililerinin bana verdiği bilgiye göre, patlamada 2 kişi ölmüş, 5 kişi yaralanmış. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu ve Ankara'da bir hastaneye sevk edildiği belirtildi'' dedi.

Patlamada, işçilerden Hamza Canlı ve süt vermek için 06 CEM 10 plakalı aracıyla fabrikaya gelen Hasan Akkaya'nın hayatını kaybettiği bildirildi.

Ağır yaralanan Hüseyin Himmetoğlu tedavi için ambulansla Ankara'ya sevk edilirken, Ömer Akal, Ebubekir Şanlı, Yüksel Akkaş ve Kemalettin Küpeli'nin ayakta tedavi edildikleri kaydedildi.

Patlamayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

internethaber