Bozüyük'ü bilenler bilir. Bilecik ilimizin bir ilçesidir. Osmanlı'nın kuruluşundan, Kurtuluş Savaşı'na kadar birçok olayın yaşandığı topraklar üzerinde kurulmuştur.

4 Eylül 2005 tarihi...

4 Eylül tarihi, aynı zamanda Bozüyük'ün düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümüdür. Ve 4 Eylül 2005, Bozüyük'ün düşman işgalinden 2. kez kurtuluşu olmuştur.

Günün anlamının gereği, Bozüyük'ün her yanında Türk Bayrakları dalgalanmaktayken, Diyarbakır'dan gelip İmralı'daki kansızı ziyaret etmek için Mudanya'ya doğru giden onlarca otobüs dolusu binlerce kürdofil, Bozüyük topraklarından geçmektedir.

Bozüyük'ün orta yerinde, Türk Bayrağı'nı indirip bunun yerine PKK denen örgütün b*klu bezini asmaya kalkışmaları, "eceli gelen köpeğin cami duvarına işemesi"ne benzer ve devletine, milletine bağlı Bozüyüklüler duruma (güvenlik güçlerini beklemeden) el koyarlar.

Bu olay, kaypak basında "Bozüyük'ye olay oldu, kavga çıktı, çok önemli bir şey olmadı!" diye geçiştirildi tabi. Eh, kürdofillerin ve işbirlikçisi ABD ile İsrail'in elinde olan, kıblesi AB olmuş ve kürdofillerden rahatsız olmayan bir medyadan da bu beklenirdi zaten.

Ama işin özü o değildi. Doğu değil, Güneydoğu değil, Osmanlı'nın beşiği olan bir kent, kürdofillerce basılmış ve Türk Bayrağı'na tecavüze kalkışılmıştı. İşte o gün kürdofillere orada çok büyük bir ders verildi. Kırılan kafanın, ağır yaralananın, ölenin, kafası patlayanın haddi hesabı yoktu. Bozüyüklülerden de yaralananlar olmuş, kürdofiller ise deyim yerindeyse haşat olmuştu. Neye uğradığını anlayamayan ve planları ellerinde patlayan kürdofiller, köpekler gibi mağazaları yağmalamaya bile kalkışmışlar ama yine gereken cezayı almışlardı. Bu hayvanları, hastaneler bile (yaralananları) kabul etmemişti. İlin güvenlik gücü, milletin öfkesi önünde güçsüz kalmış, çevre illerden gelen güvenlik güçleri ile takviye edilmiş ve olaylar birkaç gün içinde ancak yatıştırılabilmişti.

Neyse... Lafı uzun etmeyeceğim. Fotoğraflara geçiyorum. Aşağıdaki fotoğrafları hiçbir yerde göremezsiniz. Kişiye özel arşivden seçilmişlerdir.

4 Eylül 2005'te, hem de kurtuluş gününde, Türk Bayrağı'na hakaret eden kürdofillere Bozüyüklüler tarafından verilen derse dair fotoğraflar:Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.
Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.


Aşağılık kürdofil sürüsüne gereken ders Bozüyük'te 4 Eylül 2005 tarihinde verilmiş ama medyada pek de ses getirmemiştir. Ve iki lafından biri "İnsan hakları, düşünce özgürlüğü" olan soytarılar, polisimize, askerimize ve bu haklı tepkiyi veren Bozüyüklülere demediklerini bırakmamışlardır.

Şimdi soruyorum:

* Türk - Kürt kardeş mi?

* Kaşınan kim?

* Kürt kökenli vatandaşlarımız bu PKK'lıları protesto etmezken, hatta bu olanların üzerine DTP adlı partiye (PKK'nın siyasi uzantısı) oy verirlerken, bir kardeşlikten bahsedilebilir mi?

Sorun Kürt sorunu ise, terör de Kürt terörüdür.

Bazıları diyor ki "Terörü Kürtlere genellemeyin!"

Yok ya?

Kurucusu Kürt, militanları Kürt, destekçileri Kürt, siyasi uzantıları Kürt... Ama PKK Kürt terörü değil? Yok ya?

NOT: Buradaki yazılar ve fotoğraflar alıntı değildir. Fotoğraflar, bir tanıdığımın paylaştığı kişisel arşivindendir ve hiçbir yerde yayınlanmamıştır. Yazı ise bana aittir.

NOT: Burada kesinlikle ırkçılık yapmıyorum. (Peşin peşin yazayım dedim) Buradaki "kürdofil" tanımlaması Kürt kökenli vatandaşlarımızı değil, "Kürdistan" adındaki hayali ülkeyi (ASLA KURULMAYACAK!) savunan ahmakları ifade etmektedir.

KAYNAK:4 Eylül - Bozüyük Olayları (Kenti basan PKK'lılar) - TurkForum.Net