Bu kafayla daha çok kaza yaparlar
Aracı kullanan koruma, kamyonete çarptıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybetti.
YAZDIR | YOLLA
16/05/2008

Kırmızı ışıkta durmayan Başbakan Erdoğan'ın korumaları bir kamyonete çarptı. Üç koruma hafif yaralandı
ANKARA - Kent içindeki hızlı seyirleriyle sık sık eleştiri konusu olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konvoyunda yine kaza oldu. Öncü korumanın yeşil ışıkta geçen bir kamyonete çarpıp, ardından da kaldırıma çıktığı kazada 3 koruma hafif yaralandı.
AKP Genel Merkezi’ndeki çalışmalarını tamamlayan Başbakan Erdoğan, önceki gece Keçiören’deki evine dönerken, konvoyundaki 06 AV 3083 plakalı öncü koruma aracı, İrfan Baştuğ Caddesi-Uzayan Sokak kavşağında, sokaktan çıkan Mustafa Karaca’nın kullandığı 06 AJ 6611 plakalı kamyonetle çarpıştı. Koruma aracı, refüjdeki aydınlatma direğine çarparak durabildi.
Kazada yaralanan 3 koruma memuru, arkadaşlarının yardımıyla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Hafif yaralanan 3 koruma, tedavilerinin ardından taburcu edildi.
Kamyonet sürücüsü Karaca, Uzayan Sokak’taki trafik lambasının yeşil yandığını ve orada görevli polis memurunun da "geç" diye işaret etmesi üzerine hareket ettiğini, bu sırada caddeden gelen otomobilin kendisine çarptığını söyledi. Başbakan Erdoğan’ın ise kaza üzerine başka bir yolu kullanarak evine gittiği öğrenildi.(Radikal)