Milyon dolarlık facebook baskınıFacebook arkadaşlığı milyon dolarlık malikanenin yağmalanmasına neden oldu.

30.05.2008 16:45İngiltere'de bir genç kız 16'ncı yaşını kutlamak için sosyalleşme sitelerine parti ilanı verdi. Davete katılan 400 kişi milyon dolarlık malikaneyi talan etti.

Facebook arkadaşlığı milyon dolarlık evin yağmalanmasına neden oldu. İngiltere'de Jodie Hudson isimli genç kız, Bebo ve Facebook arkadaşlık sitelerine verdiği ilanla sitelerde tanıştığı arkadaşlarını eve çağırdı.

Internet üzerinden 'yılın partisi' çağrısı yapan Hudson, 16'ncı yaşgününü kutlamak için sahibi olduğu 9 milyon dolarlık malikaneye birçok kişiyi davet etti.

Ailesinin evde olmadığını fırsat bilen kız, 400 kişilik arkadaş grubuyla sabaha kadar çılgınlar gibi eğlendi. Alkolün dozunu kaçıran gençler, evi talan etti. Yaklaşık 12 milyon dolarlık mücevher ve elbise yağmalanırken, birçok eşyanın da çalındığı belirtildi.

Eşinden ayrılmak üzere olduğu kaydedilen Jodie'nin annesi Amanda Hudson, kızının boşanma kararına sinirlendiği ve böyle bir parti organize ettiğini düşünüyor.

Partiye katılan gençlerden birinin yaptığı açıklamaya göre evin yağmalanması tamamen bilinçli. Ailesinin boşanacağını öğrenen Jodie'nin eve zarar verme kararı aldığını söyleyen ismi belirtilmeyen genç, genç kızın alkolü fazla kaçırdığını ve çılgınlıkta sınır tanımadığını dile getiriyor.

Gecede çekilen fotoğraflarda ise malikanede sabahlayan gençlerin çoğunun seks yaptığı, gangster gibi davranan delikanlıların rap müzik eşliğinde evdeki eşyaları kırıp parçaladığı görülüyor. Polis yaptığı incelemede, genç kızın ailesinden intikam almak için bu yola başvurduğunu söylüyor.

gazeteport.com