Batman'da Korkutan Yılanlar!
Batman'ın Karşıyaka Mahallesi'nde görülen yılanlar vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.Mahallede farklı evlerde görülen yılanlar küçük ve büyükbaş hayvanlara zarar verdi.

Karşıyaka Mahallesi Bosna Caddesi'ndeki 108 nolu eve dadanan yılanlar bir tavuğu, ardından ahırda bulunan koyunu soktu.

Zehirlenen tavuk ve koyun kısa bir süre sonra ölürken, ev sahibi Hasan Songur geri kalan koyunları kesimhaneye gönderdi.

Mahallede değişik evlerde zaman zaman ortaya çıkıp kaybolan yılanlar nedeniyle büyük korku yaşadıklarını söyleyen Songur, evi, ahırı ve bahçeyi ilaçladıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını kaydetti.

Son olarak Belediye'den yardım talebinde bulunacaklarını belirten Songur, "Yılana ilk olarak yan komşumuz rastladı. Balkonda otururken bacağının altında bir şey kıpırdağını his eden komşumuz bacağını kaldırdığında kıpırdayan şeyin yılan olduğunu görünce korkuyla bağırıp kaçtı. Daha sonra bizim bahçede görüldü. Bir koyun ve bir tavuğumuzu soktu. İkisi de öldü. En son çocuklar arabanın altında gördü. Kalan koyunları kesmek üzere kesimhaneye gönderdik. İlaç fayda vermedi. Gece gündüz nöbet tutuyoruz." diye konuştu.

Bahçede sürekli çocukların oyun oynadığını belirten mahalle sakinleri, yetkililerden tedbir alınmasını istedi.

İlk defa yılanların mahallede görüldüğünü belirten Mahalle sakinleri, yılanların şehre inmesini kuraklığa bağladı.

Kuraklık nedeniyle kırsal alanda bir çok çeşme ve kaynak suyun kuruduğuna dikkati çeken mahalle sakinleri, "Yılanlar sulak alanı sever. Bu yıl kırsal alanda sulak alanlar kuruduğu için, yılanlar muhtemelen Iluh Deresi'nden mahalleye geldi" diye konuştu.

AKTİFHABER