Kısa ve net Baktabul.com farkıyla..

-El Kaide nin hedefi Başbakandı iddiası.
Ele geçirilen dört el telsizi, Başbakanlık koruma polislerine ait frekansa ayarlı çıktı.Terör örgütü Kaide bağlantılı gruba yönelik yedi ilde geçen pazartesi yapılan operasyonda gözaltına alınan 48 zanlının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a suikast hazırlığında olduğu ileri sürüldü. Operasyonda ortaya çıkarılan bir başka gerçek ise bombalar için hazırlanan uzaktan kumandalı ateşleyici düzeneklerle, Kocaeli Gebze’de bulunan ve 5 binden fazla insanın çalıştığı bir kamu tesisinin havaya uçurmayı amaçlandığı anlaşıldı.

-İnglitere'de kuş gribi virüsü.
LONDRA: İngiltere'nin doğusunda, kümes hayvancılığı yapılan bir çiftlikte kuş gribi virüsüne rastlandı. İngiltere Çevre, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığının internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, çiftlikte ölen kümes hayvanlarında yapılan incelemede ölümcül H5N1 virüsünün tespit edildiği belirtildi.

-Korsan ürün zarar veriyor.
Dünya Fikri Haklar Örgütü’nün öncülüğünde Cenevre’de yapılan korsanlık ve taklit ürünlerle mücadele konferansında, sahteciliğin dünya ekonomisine her yıl 100 milyar dolardan fazla zarar verdiği belirtildi,Çin korsan üretimde önde gelen ülkelerden.

-Kumarda karısını kaybetti!
Russya:Film değil gerçek Sergey Brodov Kumarda Andrei Karpova bütün Parasını kaybettikten sonra,en son çaresini düşünerek Karısını öne koydu ve kaybetti.Simdi Andrei Karpovala evlenen karısı cok mutlu olduklarını söylüyor.

-Bir Çinli bir sene boyunca gözlerindeki Lensi cıkarmamış.
Chutian Çinoktorlar gördüklerine inanamadılar,40 yasındaki Liu bir gün Doktora gidince her şey ortaya çıkmış.Lui bir sene boyunca gözlerindeki Lensi hiç çıkarmamış doktorlar nedenini sorunca verdiği cevap ise ilginç bilmiyordum sadece ağrı olduğunda bana verilen o damlayı kullanıyordum ve ağrılarım kesiliyordu,neyse doktorlar bir Ameliyatla gözlerindeki Lensleri çıkarmayı başardılar. (Bende diyordum Çinler cok akkılı bir toplum D )