Fala inanma parasız kalma
Altın olduğu savunulan tılsımlı nazar boncuğu sahte çıktı.


04/06/2008

Daha çok para kazanmak için falcıya başvuran kadın hem 12 bin avro verdi, hem işleri daha da kötüleşti

FAL KAVGASININ FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZYAŞAR ANTER


MUĞLA - Bodrum'da hayatını düzene sokacaklarını ve daha çok para kazandıracakları vaadiyle, 3 falcıya yaptıkları büyü ve tılsım karşılığında son 1 yılda 12 bin Euro kaptırdığını ileri süren muhasebe müdürü 34 yaşındaki Ayşe Köroğlu çılgına döndü. “İşlerim iyiye gideceğine daha da bozuldu, iflasın eşiğine geldim, hayatım sizin yüzünüzden kabusa döndü” diyerek, kendilerine ‘Rebeca’, ‘Christina’ ve ‘Marica’ takma adlarını veren falcı anne ile 2 kızının evini basan Köroğlu, jandarmanın araya girmesiyle sakinleştirilebildi. Jandarma suçlamayla ilgili soruşturma başlattı.
Bodrum'da özel bir şirkette muhasebe müdürlüğü yapan bekar Ayşe Köroğlu, yaklaşık 1 yıl önce, kötüye giden işlerini düzeltip daha fazla para kazanmak ve bireysel ilişkilerini iyileştirmek için çareyi falcılarda aramaya karar verdi. Bodrum'un Güvercinlik Köyü'nde oturan ve takma adları Marica, Rebeca ve Christina olan üç falcıyla irtibata geçen muhasebeci Köroğlu, iddiaya göre çeşitli periyotlarda yaptırdığı büyü ve tılsımlar için toplam 12 bin Euro ödedi. 8 seansı için 7 bin Euro ödediği büyülerin bugüne kadar hiçbir etkisini göremediğini, 5 bin Euro verip satın almak zorunda bırakıldığı ve altın olduğu savunulan tılsımlı nazar boncuğunun ise sahte çıktığını iddia eden muhasebeci Köroğlu, çileden çıktı. Bodrum Cumhuriyet Savcılığı'na ve jandarmaya gidip şikayetçi olan muhasebeci, kendisi gibi 8 kişinin daha aynı yöntemle dolandırıldığını kaydetti, hızını alamayınca da soluğu falcıların evinde aldı.
Evin bahçesinde, çevrede sadece takma adlarıyla bilinen anne 64 yaşındaki N.D. (Marica), kızları 37 yaşındaki J.D. (Christina) ve 32 yaşındaki Ş.D. (Rebeca) ile muhasebeci Ayşe Köroğlu arasında tartışma çıktı.
Aldatıldığını ve 1 yıl içinde toplam 12 bin Euro tutarında dolandırıldığını ileri süren Köroğlu, “İşlerim iyiye gideceğine daha da bozuldu, iflasın eşiğine geldim, hayatım sizin yüzünüzden kabusa döndü” diyerek anne ve kızlarının üzerine yürüdü. Anne N.D. de muhasebeci Köroğlu'na saldırdı. Kavganın büyümesi, olay yerine gelen jandarma ekiplerince güçlükle önlendi, karşılıklı küfürleşmeler yaşandı. Köroğlu, “Bana verilen, tılsımlı ve altın olduğu iddia edilen 5 bin Euro'luk nazarlığın Bodrum pazarında 2 YTL'ye satıldığını öğrenince beynimden vurulmuşa döndüm. Ayrıca, büyülerin hiçbir etkisini görmedim. Tersine, büyü ve tılsımdan sonra tüm işlerim bozuldu, kişisel ilişkilerimde düzen kalmadı. Eşyalarımı satıp haciz ve borçlarımı ödemeye başladım, iflasın eşiğine geldim. Bunları daha önce dile getirdiğimde benden 5 bin euro daha istediler, ödemeye yanaşmayınca da yüzüme karşı beddua ettiler. Allah hepsini kahretsin. Beni yaktılar, bari başkalarının hayatı kararmasın” diye dert yandı.
J.D. ise iddiaları yalanlarken, Atina'da hukuk fakültesinde okuduğunu savundu, Bodrum'da çalıştığı avukata gelen Köroğlu'nun haciz davası için kendilerine altın verdiğini ileri sürdü.
Ancak, büyü ve tılsım yaptıkları belirtilen anne ve 2 kızı hakkında, daha önce de 8 kişinin dolandırıldıkları gerekçesiyle şikayetçi olduğu ortaya çıktı. J.D. hakkında ise kendini avukat olarak tanıtıp dolandırıcılık yapmak suçundan kamu davası açıldığı öğrenildi. (dha)

Büyük hallerini görmek için üzerine tıklayınız

Radikal