Keneler iki can daha aldı
04 Haziran 2008 Çarşamba 22:48
Çorum’dan 2 farklı ile sevkedilen hastalar yaşamını yitirdi.


Çorum'dan, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı kuşkusuyla Samsun'a ve Ankara'ya sevkedilen 2 kişi, tedavi gördükleri hastanelerde öldü.

Çorum'un Alaca ilçesinde, hayvanlarını otlatırken kene tarafından ısırılan ve kaldırıldığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde önceki gün yaşamını yitiren Osman Cenik'den hastalık mikrobunu kaptığı belirtilen ve aynı hastanede tedavi gören eşi Badegül Cenik'in (35) de yaşamını yitirdiği bildirildi.

5 çocuk annesi olan Cenik'in cenazesinin, Alaca'nın Küçükhırka köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Alaca'nın Akça köyünde de önceki gün önce Yozgat Devlet Hastanesi'ne, ardından da Ankara Numune Hastanesi'ne sevkedilen bir kişinin daha Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle öldüğü bildirildi.

Eşinin çalışacak durumda olmaması nedeniyle madımak bitkisi toplayarak ailesini geçindirmeye çalışan Keklik Kılıç (65), geçen hafta perşembe günü rahatsızlanması sonucu Yozgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaklaşık 1 hafta sonra kene tarafından ısırıldığı tahmin edilen kadın, hastalık kuşkusuyla Ankara Numune Hastanesi'ne sevkedildi.

Kılıç'ın, önceki gün, tedavi gördüğü hastanede öldüğü, dün de Akça köyünde toprağa verildiği kaydedildi.
A.A