Gece Taaruzuna Hazırlanıyorlar


İsrail gizli servisi Mossad'a yakınlığıyla bilinen Debkafile Bush'un İran planını yazdı. Habere göre ABD, İran Devrim Muhafızları'na yönelik pek yakında sınırlı bir gece taaruzuna hazırlanıyor. İran ise planı biliyor ve karşı atağa hazırlanıyor.
Debka sitesinde yer alan habere göre, görev süresi kasımda bitecek olan ABD Başkanı Bush, çok yakın gelecekte, İran'a karşı ilk somut saldırısını planlıyor. Debka'nın "Washington'daki kaynaklarına" dayanarak verdiği habere göre, Bush'un ilk hedefi İran Devrim Muhafızları.

Başkan Bush'un, İran Devrim Muhafızları'nın eğitim kampları, mühimat depo ve fabrikaları ile iletişim merkezlerinin vurulacağı operasyona her zamandan daha yakın oladuğunu belirten Debka, plana göre bunun bir gece hava taaruzuyla gerçekleşeceğini yazdı.

Ancak İran'ın da ABD'nin gece taaruzu planını öğrendiğni belirten Debka, Tahran'ın da böyle bir taaruza karşı tüm hazırlıklarını tamamladığını ileri sürdü ve İran Savunma Bakanı General Mustafa Muhammed-Najjar'ın iki gün önce "İran silahlı kuvvetleri her türlü saldırıya karşı hazırlıklarını tamamlamıştır" şeklindeki sözlerini hatırlattı.

Debka, İran Devrim Muhafızları'na ait bazı eğitim kamplarının da iki günden beri boş olduklarına dikkat çekti. İddiaya göre bölge "çok yakında" çok fazla ısınacak.


.
.
.

05.06.2008 / Kaynak: hurriyet.com.tr