FLAŞ Erdoğan'ın tüm programı iptal


Anayasa Mahkemesi'nin 'İptal' kararından sonra AK Parti'de olağanüstü hal ilan edildi. Başbakanın bugünkü programları edilirken saat 15:00'da MYK'nın toplanacağı belirtildi. 06 Haziran 2008 00:18



Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) kurmayları, başörtüsü kararının ardından TBMM'de toplandı.
Anayasa Mahkemesi'nin başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin iptali ve yürürlüğünün durdurulmasına ilişkin aldığı kararın ardından AK Parti kurmayları, Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat başkanlığında TBMM'de toplandı. Toplantıya grup başkan vekilleri ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek de katıldı.
Kararın ardından durum değerlendirmesi yapan AK Parti kurmaylarının, önümüzdeki süreçte izlenecek stratejiyi ele aldığı öğrenildi.
VEKİLLERİN DE PROGRAMI İPTAL EDİLDİ
Anayasa Mahkemesi'nin kararı ardından AKP kurmaylarının TBMM'de yaptığı toplantı sonrası partide tüm programlar iptal edildi.
Meclis Grup yönetimindeki toplantının ardından,bugün yapılacak olağanüstü MYK toplantısından her türlü kararın çıkabileceğini belirten parti yöneticileri, bu yüzden tüm milletvekillerinin yurt içi ve yurt dışı programlarını iptal ettiklerini bildirdi.
Avrupa Futbol Şampiyonası’nda oynanacak olan Türkiye-Portekiz maçı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer partililerin maça gitme programı da iptal oldu.



haber7