AK Parti'de kritik toplantı
06 Haziran 2008 Cuma 21:09
AK Parti'de işler karışık. Gözler bu kritik toplantıydı. 6 saatlik görüşme sonrası toplantı sona erdi. Çıkacak kararlar bekleniyor...

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.

AK Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantı yaklaşık 5 saat 40 dakika sürdü.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın toplantıya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Anayasa Mahkemesi'nin 'İptal' kararından sonra AK Parti'de olağanüstü hal ilan edilmişti. Ak Parti Merkez Yönetim Kurulu saat 15.00'da kritik toplantısına başlamıştı. Ak Parti bu toplantıyla yeni yol haritasını belirleyecek.

İktidar cephesinden gelen son dakika bir bilgi ise yarın parti grubunun olağanüstü toplanacağına yönelik. Henüz toplantının saati açıklanmadı.

MYK toplantısında alınacak kararlar ise büyük merak konusu. Toplantıda şu konuların ele alınması bekleniyor;

SİNE-İ MİLLETE DÖNÜŞ
AK Parti’de Anayasa Mahkemesi kararının ardından, erken genel seçimi zorlamak için ‘sine-i millete dönüş’ dahil tüm olasılıklar masada... MYK toplatısında bu ihtimalin de değerlendirilmesi bekleniyor.
ERKEN SEÇİM İHTİMALİ
İkinci olarak görüşülecek olansa erken seçim olasılığı... Ak Parti erken seçime giderek, bir anlamda Anayasa Mahkemesi'nin kararını referanduma götürmek isteyebilir.

KAPATMA DAVASI DA KONUŞULACAK

Toplantıda kapatma davasına ilişkin yeni taktiğin de belirlenmesi bekleniyor. Ak Parti gerçek savunmasını bu MYK'da belirleyecek.

Türkiye'nin gözü de bu toplantıda... Çıkacak kararlar büyük bir merakla bekleniyor...


A.A