KÜRT YÖNETİM SALDIRIYI DOĞRULADI

Resmi büyütmek için tıklayın

Irak'ın Kuzeyindeki Kürt Yönetimine Bağlı Peşmerge Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlere (TSK) ya Ait Uçakların Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Saldırısını Doğruladı. Açıklamada, Saldırıda Hiçbir Sivil Can ve Mal Kaybı Olmadığı Belirtildi.

Irak'ın kuzeyindeki Kürt yönetimine bağlı Peşmerge Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlere (TSK) ya ait uçakların terör örgütü PKK'ya yönelik saldırısını doğruladı. Açıklamada, saldırıda hiçbir sivil can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Peşmerge Bakanlığı Peşmerge Sözcüsü Cebbar Yaver, dün gece gerçekleşen saldırıda hiçbir sivil can ve mal kaybı olmadığını söyledi. Yaver şunları kaydetti: 'Türk uçakları tarafından kısa süreli bir hava saldırısı gerçekleşti. Gerçekleşen saldırıda can ve mal kaybı yok. Amedi kasabasına bağlı olan Nero Rekkan, bölgelerinde meydana gelen hava saldırısında yerleşim alanı yok. Zaten o bölgede askeri gücümüz bulunmadığından net bilgimiz yok. Ancak o bölgeler terk edilmiş insansız olan bölgeler. Bir ihtimal o bölgede PKK unsurları olabilir. Saldırı bunlara yöneliktir.'

Genelkurmay Başkanlığı ise bugün resmi internet sitesinde Irak'ın kuzeyinde Zap bölgesinde terör örgütü PKK'ya ait bir hedefin hava harekâtı ile etkili olarak vurulduğunu açıkladı.
(Cihan Haber Ajansı) 08.06.2008 11:32