Okumayı öğren buzdolabını kap
10 Haziran 2008 Salı 13:43
Cumhuriyet tarihinin en büyük okuma-yazma seferberliği başladı. Başarılı olanlara hediye de var...


Milli Eğitim Bakanlığı Cumhuriyet tarihinin en büyük okuma yazma kampanyasını başlatıyor. Kampanyayla 4 yılda 3 milyon kişi okur-yazar olacak. Ayrıca kampanyada başarılı olan kursiyerlere televizyon ve buzdolabı gibi hediyeler dağıtılacak.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''tüm zamanların en büyük okuma yazma öğretimi kampanyasının başlatıldığını'', bu kampanyanın amacının 4 yılda, okuma yazma bilmeyen 4 milyon 848 bin 707 kişinin 3 milyonunu okur-yazar duruma getirmek olduğunu söyledi.
Çelik, ayrıca kampanya kapsamında kurslara katılan vatandaşları üst öğrenime yönlendirici ve temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik teşvikler sağlayıcı programlar uygulamaya konulacağını bildirdi.

Başarılı kursiyere hediye verilecek
Açılan kursları başarı ile bitirenlere Halk Bankası Genel Müdürlüğü tarafından buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, elektrik süpürgesi, fırın gibi hediyeler verilecek. Ayrıca kampanya kapsamında açılan kursların vali, kaymakam il ve ilçe milli eğitim müdürleri ve ilköğretim müfettişlerince titizlikle izlenecek.


Haber Kaynağı: