Yeğenleriyle pikniğe gitti. Yol kenarındaki keklikleri görünce silahına davrandı ve işte ne olduysa ondan sonra oldu...


Dikkatsizlik Adıyaman'da iki genci öldürdü! A. Lenger piknik dönüşü yol kenarında keklikleri görünce şoförden aracı durdurmasını istedi. Arabanın arka koltuğundan kekliklere bir el ateş eden Lengen ilk atışta vuramadı. Silahı yerine koymaya çalışırken silah ateş aldı ve ne olduysa ondan sonra oldu...
Adıyaman'ın Besni ilçesinde piknik dönüşünde yol kenarında gördüğü kekliği avlamak isteyen bir kişi, pompalı tüfeğin kazayla ateş alması sonucu 2 yeğeninin ölümüne neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Oyratlı köyü yakınlarındaki mesire yerinde piknik yaptıktan sonra Kadir Lenger yönetiminde 02 DY 594 plakalı araçla evlerine dönerken A. Lenger, yol kenarında gördüğü kekliği vurmak için oturduğu arka koltuktan pompalı tüfekle ateş etti.

A. Lenger, daha sonra tüfeği yerine koymak isterken silah kazayla ateş aldı. Bu sırada, ön koltukta annesi ve babasıyla birlikte yolculuk eden yeğenleri M. Ali Lenger (4) ve Selda Lenger (10), tüfekten çıkan saçmalarla başlarından ağır yaralandı.

M. Ali Lenger, Besni Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından sevk edildiği Adıyaman Devlet Hastanesi'ne giderken yolda öldü. Selda Lenger de Adıyaman Devlet Hastanesi yoğun bakımda hayatını kaybetti. A. Lenger'in gözaltına alındığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

internethaber