ABD Askerlerinden Şok İtiraflar

ABD askerlerinin tarihe kaydedilmesi gereken şizofrenik cinayetleri ABD basınının sayfalarına ve internet sitelerine düştü. Okuyunca şok olacaksınız...
ABD askerleri Irak savaşıyla ilgili itiraflara devam ediyor. Askerler, insanları sadece şişman oldukları için öldürdüklerini, gece evleri basıp karşı koyan erkeklerin kafasını duvara vurarak linç ettiklerini anlattılar.
Irak'ta görev yapan ABD askerlerinin itirafları devam ediyor. Askerlerin tarihe kaydedilmesi gereken şizofrenik cinayetleri ABD basınının sayfalarına ve internet sitelerine düştü. Cami bombalamadan işkencelere, silahsız sivil cinayetlerinden dayak skandallarına kadar her türlü vahşeti gerçekleştirdiklerini anlatan ABD askerleri yaptıklarını da barkovizyondaki fotoğraf ve görüntülerle tek tek açıkladı.

ŞİŞMAN ADAM AVCISI

Birinci itirafçı: Görev yaptığım yerde bir genç vardı. Şişmanlığı dikkatimi çekmişti, çok şişmandı. Bu adam masumdu. Bir gün onu evine doğru yürürken gördüm. Onu babasının gözünün önünde vurdum. Silahımdan çıkan ilk kurşunlar onu öldürmedi. Boynundan yaralanmıştı. Çığlık atmaya başladı ve gözlerimin içine baktı.Yanımda bulunan arkadaşıma döndüm ve ona 'bunun olmasına izin veremem' dedim. Silahımı bir daha ateşledim ve işini bitirdim.

CİNAYETE KOMUTAN TEBRİĞİ

İkinci itirafçı: İlk cinayetimi üstlerim tebrik etti. Bölük komutanım beni ve bölükteki diğer arkadaşlarımı şahsen tebrik etti. Bıçakla öldürmeye ödül vaat edildi. Yanımızda muhabirler olduğunda, hareketlerimiz değişiyordu. Her şeyi kuralına uygun yapıyorduk. Onlar gidince kaldığımız yerden başlıyorduk.

MİNARELERİ NİŞANGAH YAPTIK

Üçüncü itirafçı: Bölüğümüzden bir asker vurulmuştu. Biz de gidip bir caminin minaresini vurduk. Bizim için bu, öfkemizi dışa vurmanın bir yoluydu. Camiye ateş açmanın yasal olup olmadığını bilmiyorduk fakat bütün askerler yapıyordu, çünkü öfkeliydiler. Dördüncü itirafçı: baskına gittiğimiz evlerde aile reisi sorun çıkarırsa icabına anında bakıyorduk, kafasını duvara vura vura öldürüyorduk. Gece baskınlarında ise aileleri gece uyandırıp veya kapıları gece tekmeleyip onları korkutuyorduk. Askerler yaptıklarından pişman olduklarını açıklarken bu olayların hâlâ orada yaşandığının altını çizdiler.

ASKERLERiN CiNAYETLERi

1-ABD askerlerinin ilk cinayetleri, Bağdat’taki Ebu Gureyb cezaevinde yaşananlardı. ABD askerlerinden Lynndie England alttaki fotoğrafta nasıl insanları hayvan yerine koyduklarını gösteriyordu. England'ın sırıtan yüzü, Ebu Gureyb cezaevindeki kötü muamele skandalının sembolü haline gelmişti.

HADİSA'DA CİNAYET

2- Irak'tan dönen 50 ABD askerinin, Amerikan Nation dergisine verdiği röportajlar, 2005'te Hadisa kasabasında 24 sivilin katledilmesi gibi olayların istisnai bir durum olmadığını, bunun yaygın bir insan hakları ihlali modeli olduğunu gösteriyordu. ABD askerlerinin, Iraklıları insan yerine koymadıklarını ve masum sivilleri nasıl 'direnişçi' olarak öldürdüklerini gözler önüne seriyor.

aktihaber