Kavgalı vekillere Barış Masası
12 Haziran 2008 Perşembe 14:24
AKP’li Kaya ile DTP’li Üçer arasında kuliste yaşanan kavga; bugün kuliste kurulan barış masasında çözüldü…ANKARA- AKP Ağrı Milletvekili Cemal kaya ile DTP Van milletvekili Özdal Üçer arasında, Kaya’nın kardeşinin inşaat şirketinde çalışan işçilerin maaş alamadıkları için başlattıkları direnişin silahlı tehdide dönüştüğü için başlayan ve Meclis kulisinde iki vekilin kavgasına dönüşen olay, yine Meclis kulisimde çözüldü.

BAKAN DA DEVREDEBaşta İçişleri eski Bakanı AKP Diyarbakır milletvekili Abdulkadir Aksu olmak üzere, bölge milletvekilleri iki kavgalı vekili milletvekili kulisinde bir araya getirdi. Barış Masası kuruldu. Kulisin gözden uzak bir bölümünde geniş bir yuvarlak masada bir araya gelen taraflar, sorunlarını heyetin huzurunda dile getirdiler. Taraflar dinlendikten sonra vekiller iki vekilin arasındaki soruna çözüm ürettiler. Ve kavganın sona ermesini sağladılar.

KAVGANIN NEDENİ
İddialara göre Kaya’nın kardeşinin İstanbul Kartal’da yaptığı adliye binası inşaatında çalışan 300 işçi alacakları ödenmediği için direnişe geçmişler. Ancak iddialara göre kaya’nın görevlendirdiği 10 silahlı kişi, işçileri silah çoruyla inşaat alanından çıkarttı. İşçiler konuyu Meclis’e ve bölge milletvekillerine taşıdılar. DTP’li Üçer, Kaya’yı arayarak sorunun çözümünü istedi. Üçer’in iddiasına göre; Kaya telefonda küfretti. Bunun üzerine Üçer kuliste arayıp bulduğu Kaya ile tartıştı. Küfürleşme ve kavgaya dönüşen olay, araya giren milletvekilleri tarafında güçlükle yatıştırılmıştı.

Bu olayın daha da büyümemesi için dün Meclis kulisinde taraflar; bölge milletvekillerinin kurduğu barış masasında bir araya getirildi ve barıştırıldı.

A.A