Başkandan bisiklet hediyesi
13 Haziran 2008 Cuma 16:24
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün karnelerini alan öğrencilerinin törenine katıldı.


Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün karnelerini alan Büyükçekmece Lisesi’nin öğrencilerinin yıl sonu kapanış törenine katıldı.
Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte karnelerini alan öğrenciler yaz boyunca dinlenme fırsatı bulacaklar.

Büyükçekmece Lisesi’nde yapılan törene katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün öğrencileri yaz yıl tatili boyunca bol bol dinlenmelerini ve kendilerini yeni öğretim dönemine iyi hazırlamalarını istedi.

Başkan Akgün okulun en çalışkan 13 öğrencisine bisiklet hediye etti.
Törende konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün öğrencilerden derslerine gereken önemi vermeleri gerektiğini, bunun içinde çok çalışmalarını istedi. Yıl sonuna zayıf ders bırakmanın öğrenciye bir artısı olmadığını dile getiren Akgün “ Tüm derslerinize tam ve eksiksiz çalışın. Bu ülkenin gelecek yıllarda Cumhurbaşkanları, Başbakanları, öğretmenleri sizler olacaksınız. Yıl sonuna zayıf ders bırakıp sınavlarla geçerim hevesi içinde olmayın. Yıl içinde derslerinizi başarı ile verip en başarılı öğrenci olmak için gayret edin. Bu ülkemiz içinde sizler içinde en hayırlısı olacaktır” dedi.

Başkan Akgün ayrıca 04 - 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 9. Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde yabancı konuklara rehberlik yapmak için yabancı dil bilen öğrencilerin belediyeye baş vurmalarını istedi. Karnelerini sınıf öğretmenlerinin ellerinden alan Büyükçekmece Lisesi öğrencileri yaz tatiline girmenin sevincini yaşadılar.

A.A