+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Askerden sert tepki

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Askerden sert tepki Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Askerden sert tepki


  Askerden sert tepki
  14 Haziran 2008 Cumartesi 15:23
  Genelkurmay'dan sert tepki. İlker Başbuğ- Osman Paksüt görüşmesinin basında yankı bulması askeri TSK'yı..


  Genelkurmay, İlker Başbuğ ve Osman Paksüt görüşmesini ortaya çıkaran Taraf gazetesini mahkemeye veriyor.

  Haberleri bayağı ve saldırgan olarak gören Genelkurmay Başkanlığı, Paksüt ve Başbuğ'u suçlu gösteren haberleri yapanların yargı önünde hesap vereceğini açıkladı.

  Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt ile Paksüt'ün Kara Kuvvetleri Komutanı'nın görüşmesini dostane olarak niteleyen Genelkurmay, farklı noktalara çekenlere yazılı açıklamayla sert tepki gösterdi. İnternet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

  KAYNAKLARI MEÇHUL

  Geçmişte olduğu gibi, bir süredir bazı basın ve yayın organlarında ve kaynakları meçhul İnternet sitelerinde, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve onun ömürlerini vatana ve millete adamış komutanlarına karşı maksatlı ve seviyesiz bir karalama kampanyasının başlatıldığı derin bir üzüntü ile izlenmektedir.

  BAYAĞI VE SALDIRGAN

  Bu kampanya kapsamında, komutanların medeni dostluk ilişkileri çerçevesindeki görüşmeleri, kamuoyuna gizli ve amaçlı buluşmalar gibi sunulmaktadır. Açıklanması suç teşkil eden kişisel sağlık bilgileri, yasal olmayan yollarla elde edilerek gazete manşetlerine taşınmaktadır. Hiç bir izan ve insaf ölçüsüne sığmayacak kadar bayağı ve saldırgan olan bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

  HESAP VERECEKLER

  Ayrıca, bu maksatlı haberlerle bağlantılı yorumlarda, olağan bir görüşme; "Asla suça bulaşmaması gerektiği halde suça bulaşmış iki kurumun iki önemli mensubu gizlice (!) buluşuyorlar" şeklinde verilmekte ve "Haber kaynaklarımız Genelkurmay'ın içinden" denilerek etik olmayan yollara başvurulmaktadır.

  Şüphesiz, bu tür yaklaşımlara karşılık yasal yollara başvurulacaktır. Bu kişiler ve kurumlar; işlerine geldiğinde yargıyı öven, işlerine geldiğinde yargıya saldıran kişi ve kurumlar olup, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve onun mensuplarına yaptıkları saldırıların hesabını yine yargı önünde vereceklerdir. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu tür saldırılara karşı mücadele azmini yasalardan ve yüce Türk milletinin sağduyu ve güveninden almaktadır.

  A.A

 2. #2
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922808

  Siren Genelkurmay'dan sert açıklama  Genelkurmay Başkanlığı'nca yapılan yazılı açıklamada, son dönemde komutanlara yönelik "Maksatlı ve seviyesiz bir karalama kampanyası" başlatıldığı, bu tip yaklaşımlara karşı yasal yollara başvurulacağı bildirilerek, "İki önemli kurumun iki önemli mensubu (gizlice buluşuyorlar) şeklinde verilmekte ve (haber kaynağımız Genelkurmay'ın içinden) denilerek etik olmayan yollara başvurulmaktadır" denildi.


  Genelkurmay Başkanlığı'nca yapılan yazılı açıklamada, son dönemde komutanlara yönelik "Maksatlı ve seviyesiz bir karalama kampanyası" başlatıldığı, bu tip yaklaşımlara karşı yasal yollara başvurulacağı belirtilerek, "iki önemli kurumun iki önemli mensubu (gizlice buluşuyorlar) şeklinde verilmekte ve (haber kaynağımız Genelkurmay'ın içinden) denilerek etik olmayan yollara başvurulmaktadır" denildi.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, geçmişte olduğu gibi bir süredir bazı basın ve yayın organlarında ve kaynakları meçhul internet sitelerinde, "Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve onun ömürlerini vatana ve millete adamış komutanlarına karşı maksatlı ve seviyesiz bir karalama kampanyasının başlatıldığı derin bir üzüntü ile izlenmektedir" denildi. Açıklamada şöyle denildi:

  "Bu kampanya kapsamında, komutanların medeni dostluk ilişkileri çerçevesindeki görüşmeleri, kamuoyuna gizli ve amaçlı buluşmalar gibi sunulmaktadır. Açıklanması suç teşkil eden kişisel sağlık bilgileri, yasal olmayan yollarla elde edilerek gazete manşetlerine taşınmaktadır. Hiç bir izan ve insaf ölçüsüne sığmayacak kadar bayağı ve saldırgan olan bu örnekleri çoğaltmak mümkündür."

  Maksatlı yazıldığı belirtilen haberler üzerinden yapılan yorumlarda da olağan bir görüşmenin de "Asla suça bulaşmaması gerektiği halde suça bulaşmış iki kurumun iki önemli mensubu gizlice (!) buluşuyorlar" şeklinde verildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Haber kaynaklarımız Genelkurmay'ın içinden" denilerek etik olmayan yollara başvurulduğu ifade edildi.

  Bu tip yaklaşımlara karşı yasal yollara başvurulacağının altı çizilen Genelkurmay'ın açıklamasında şu konulara yer verildi:

  "Bu kişiler ve kurumlar; işlerine geldiğinde yargıyı öven, işlerine geldiğinde yargıya saldıran kişi ve kurumlar olup, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve onun mensuplarına yaptıkları saldırıların hesabını yine yargı önünde vereceklerdir. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu tür saldırılara karşı mücadele azmini yasalardan ve yüce Türk milletinin sağduyu ve güveninden almaktadır."


  hürriyet

 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Askerden sert tepki

  Konu birleştirilmiştir...

Benzer Konular

 1. Atalay'dan CHP'ye çok sert tepki
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-30-2011, 22:08
 2. Bursaspor'dan sert tepki
  By onac in forum Anadolu Kulüpleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-24-2008, 16:49
 3. CHP'den Lagendijk'e sert tepki
  By DuSe LaL in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-05-2008, 16:42
 4. YÖK'e Sert Tepki...
  By moonlight in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-08-2007, 14:27
 5. YÖK'ten Erdoğan'a sert tepki
  By lebron392000 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-23-2007, 18:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0