+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Dersaneler kalkabilir

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Dersaneler kalkabilir Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922808

  Siren Dersaneler kalkabilir  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan üniversite hazırlık kurslarını kaldırma sinyali geldi. En güçlü liselerden mezun olanların bile kurslara gittiğini belirten Erdoğan, ''Bunu kaldırmaya kalktığınız zaman acaba hangi bariyerlerle karşı karşıya kalacaksınız?'' dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, fen lisesinden ve Anadolu lisesinden mezun olanların bile hazırlık kursuna gittiğini, bunun bir "garabet" olduğunu ifade ederek, "Niçin acaba öğrenciler üniversite hazırlık kurslarına giderler? Bunu anlamakta zorlanıyorum. Anlıyorum da, bu sistem nasıl oluşturulmuş, bunu kaldırmaya kalktığınız zaman acaba hangi bariyerlerle karşı karşıya kalacaksınız?" dedi.

  Başbakan Erdoğan, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Hilton Oteli'ndeki organizasyonunda, eğitime katkı sağlayan hayırseverlerle yemekte bir araya geldi.

  Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, devlet-millet el ele vererek çok önemli işlere imza attıklarını, eğitimi ülkenin bütçesinin en önemli, öncelikli meselesi haline getirdiklerini söyledi.

  Şu ana kadar yapılan 120 bin dersliğin 35 bininin hayırseverlerce yaptırıldığını kaydeden Erdoğan, eskiden bütün yatırımları batı alırken, şimdi Doğu ve Güneydoğu illerinin de bundan nasibini almaya başladığını anlattı.

  Bilişim teknolojisi sınıflarının İlk defa bu dönemde kurulduğunu, Türkiye'nin dört bir yanında okullarda bilişim teknolojisi sınıflarının oluşturulduğunu ifade eden Erdoğan, "Şimdi daha da ileri gittik. Dedik ki ADSL sistemini de okullarımızda kurmamız lazım. Hızlandırılmış internet ağını da okullara kurduk. Öğrencilerimizin yüzde 95'i bundan nasibini alıyor, bu hale geldik" dedi.

  "Ama daha tabi almamız gereken çok mesafe var, atmamız gereken çok adımlar var" diyen Erdoğan, bugün ÖSS imtihanın yapıldığını hatırlattı.

  Erdoğan, "Çok açık, net söylüyorum, Milli Eğitim Bakanı'mla konuşuyorum, niçin acaba öğrenciler üniversite hazırlık kurslarına giderler? Bunu anlamakta zorlanıyorum. Anlıyorum da, bu sistem nasıl oluşturulmuş? Bunu kaldırmaya kalktığınız zaman acaba hangi bariyerlerle karşı karşıya kalacaksınız?" diye konuştu.

  "Okullarımız yok mu, var. Bu okuldan mezun olan yavrularımız mezun olduğu zaman, niçin üniversiteye rahatça giremesin?" diye soran Başbakan Erdoğan, öğrencilerin okullardan edindikleri bilgiden yeterince faydalanamadıklarını ve başka bilgilerden yararlanma imkanı aradıklarını kaydetti.

  "Bu bilgiyi neresi veriyor? Üniversite hazırlık kursu veriyor. Bunlar aşılacak, ama milletçe buna karşı bir mücadeleyi vermemiz gerekiyor" diyen Erdoğan, "Ve biz akılsahibi, insaf sahibi, izan sahibi olanları, bu noktada dayanışmaya davet ediyoruz. Hatta bu noktada desteğe davet ediyoruz. Belki bu, birilerinin çıkarına, menfaatine ters düşebilir ama milletimin menfaatine uygun düşeceğine inanıyorum. Çünkü bunlar az paralar değil, çok ciddi paralar buralara harcanıyor ve bunun bedelini ödeyen var, ödeyemeyen var. Bakıyorsunuz en güçlü liseden, fen lisesinden, Anadolu lisesinden mezun oluyor, o bile hazırlık kursuna gidiyor, bu bir garabet. Bundan ülkemin kurtulması lazım. Milletçe kurtulmamız lazım" diye konuştu.

  habertürk

 2. #2
  Speechless DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  8.315
  Blog Yazıları
  127
  Tecrübe Puanı
  107374943

  Tanımlı Ce: Dersaneler kalkabilir

  bence dershaneler kalmsaın neden çünkü öğrencilerin ayrıca bir ders alması lazım çünkü okulda öğretmen gelmiyo mesela öğrenciler bir günlük dersi kaçırmıs oluyorlar (açıkçası bizde öle ben dershaneye gidiyom) bence kapanmasın...

 3. #3
  yabanci CAKAL43 Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  2
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Dersaneler kalkabilir

  hiç merak etmeyin bu kadar büyük bir para kapısı kapatılamaz bu ulkede....

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0