Sağanak yağış geliyorMeteoroloji'den uyarı: Öğleden sonra etkisini artıracak

16.06.2008 14:46Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nin kuzey ve doğusunda etkili yağış beklendiğini bildirdi.
HABERTURK.COM'UN HAVA DURUMU SAYFASINA BAKMADAN DIŞARI ÇIKMAYIN!

Hava durumu sayfasına okun gösterdiği linkten ulaşılabilir...
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, halen Trakya’da devam eden yağışların, öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile İstanbul, Balıkesir, Bursa, Bandırma, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde etkili olmasının beklendiği ifade edildi.
Yağışların gece saatlerinden sonra etkisini yitireceğinin tahmin edildiği belirtilen açıklamada, lokal sel veya su baskını gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

YARIN ANKARA’NIN MERKEZ VE ÇEVRELERİNDE 1 SAAT YAĞIŞ GÖRÜLECEK
Ankara’nın merkez ve çevrelerinde 1 saat içerisinde etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği
bildirildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan "Meteorolojik Uyarı"da, Ankara Radarından alınan verilere göre, Ankara’nın merkez ve çevrelerinde 50-60 dakikalık periyotta etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi.
Kuvvetli rüzgar, dolu, sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.Habertürk