Tuzla'da grev sona erdiLim-Ter Genel Sekreteri Saygılı: "Tersanelerdeki çalışma koşullarının değişeceği güne kadar davalarımızı sürdüreceğiz"

16.06.2008 15:17Tuzla tersanelerinde ''işçi ölümlerini durdurmak ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini sağlamak'' amacıyla DİSK'e bağlı Limter-İş Sendikası üyelerinin başlattığı grev sona erdi.
Limter-İş Genel Sekreteri Kamber Saygılı, Tuzla Tersaneler Caddesi'nde süren eylemle ilgili yaptığı açıklamada, grevi daha önce saat 19.00'a kadar sürdüreceklerini bildirdiklerini hatırlatarak, ''Ama eylemin doruğa ulaştığını düşünüyoruz. Kararımız, artık bu eylemin doyuma ulaştığı şeklindedir'' sözleriyle grevin sona erdiğini açıkladı.
Saygılı, tersanelerdeki çalışma koşullarının değişeceği güne kadar ''davalarını'' sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.
Açıklamanın ardından, Limter-İş Sendikası üyesi işçiler, Tersaneler Caddesi'ni saat 14.30 sıralarında sessizce boşalttı. Caddenin boşalmasının ardından sabah saatlerinden itibaren trafiğe kapalı olan cadde, normale döndü.
CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ile CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da grev alanında işçilere destek verdi.

AA