Barzani'den Erdoğan'a davet

Barzani Başbakan Erdoğan'la görüşmek istediklerini açıkladı...Irak'ın kuzeyindeki bölgesel hükümetin Başbakanı Neçirvan Barzani, başkent Bağdat'ı ziyaret etmesi beklenen Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile görüşmelerinin kendilerini sevindireceğini söyledi.

Neçirvan Barzani, Erbil'de düzenlenen bir festival sırasında muhabirin sorusu üzerine bölgesel yönetimin Türkiye ile ilişkilerini değerlendirdi. 'Türkiye ile ilişkilerimiz iyi, hiçbir sorunumuz yok' diyen Barzani, yakında Bağdat'ı ziyaret etmesi beklenen Başbakan Erdoğan'la görüşmeyi arzuladıklarını söyledi. Gelecek hafta merkezi hükümetle aralarındaki bazı sorunları görüşmek üzere Bağdat'a gideceği bilgisini veren Neçirvan Barzani, 'Erdoğan'ı programında bizimle bir görüşmesi yok. Ama programda olmasını isteriz. Görüşme olursa çok iyi olur. Seviniriz' diye konuştu.

FESTİVALDE TÜRKMEN TÜRKÜLERİ DE SÖYLENDİ

Neçirvan Barzani, Erbil'in Mamosta Saad konferans salonunda düzenlenen 'Medeniyet Ödülleri' festivalinde yaptığı konuşmada, sivil toplum örgütlerine yönetimin faaliyetlerini tamamlamada büyük görev düştüğünü vurguladı.

Başarılı çalışmalar yürüten sivil toplum örgütlerine verilen ödüllerden sonra sahneye çıkan yerel sanatçının Türkmen kıyafeti ile Türkmence türkü söylemesi ise dikkat çekti. Program değişik yörelerin halk oyunları ile son buldu.
HABER3