"Umarız karar erken çıkar"Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçeki Bakanlar Kurulu Toplantısı bitiminde açıklama yaptı: "Belirsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz."

16.06.2008 17:55Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Başbakanlık Yeni Bina'da yapılan toplantı, 5 saat 45 dakika sürdü. Cemil Çiçek'in açıklama yaptı:

"Gündemdeki konular hakkında konuştuk. GAP dünyanın 4 büyük projesinden biridir. Hükümet olarak bu projenin bir an önce bitirilmesi amacındayız. Bunun için gerekli kaynaklar verildi."

KAPATMA DAVASI

"Bakanlar Kurulu'nda bu konu konuşulmadı. Parti kapatma davasındaki unsur bilindiğinde yol haritası zaten vardır. İddianamede ismi geçenlerle grup başkanvekillerimiz Anayasa Mahkemesi'ne savunmayı teslim ettiler. Sayın Başsavcı sözlü olarak görüşlerini belirtecek. Yine mahkemenin belirlediği günde parti tarafından belirlenen kişi sözlü savunmayı yapacaktır. 29'unda bize tanınan süre bitiyordu. Biz bu sürenin uzamasını istemedik. Bu sürenin maliyet olarak hesabını yapmak zordur. İlk kez iktidardaki bir parti için böyle bir dava açılıyor. Biz ek süre de istemedik. Bize verilen sürede belirsizliğin ortadan kalkmasını istedik. Belirsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz. Yapacağımız çok iş var. Umarız karar erken çıkar"

HABERTURK.COM