Erdoğan'dan taktik dersi
17 Haziran 2008 Salı 12:41
Milli takımın zaferi Erdoğan'ı etkiledi. Futbolcuları örnek gösteren Başbakan sözlerini günümüz siyasetine uyarladı.


Başbakan Erdoğan kendisini milli takımın Çek zaferiyle özdeşleştirdi. Futbolcuların pes etmeyen yenilgiyi kabul etmeyen yapısını milletvekillerine anlattı.

Erdoğan, finali hedefleyen futbolcular gibi siyasette yola devam mesajı verdi. Haksızlıklar karşsında asla yılmayacaklarını ve canlarını dişlerine takarak gayret göstereceklerinin altını çizdi.

Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan parti kapatma davasına da değindi. Demokrasinin kesintiye uğradığı dönemleri hatırlatan Erdoğan çarpık anlayıştan Türkiye'nin kurtulması gerektiğini savundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:


Biz yola çıkarken 4 temel üzerinde inşa edeceğiz. Eğitim sağlık, adalet ve ekonomi. Milletin hukukuna sahip çıkarsanız millet de size sahip çıkıyor.
Eğitime yüzde yüz destek kampanyası ile dikkatleri eğitim sorunlarına yönelttik. 35 bini hayırseverlerden olmak üzere 120 bin dersliği eğitim hayatına kazandırdık.Doğu batı ayrımı yapmadan aynı oranda yeni eserler kazandırdık. Doğuda Metruk durumda bulunan köy okullarını yeniden faaliyet geçirdik.

BİRİLERİ GÖRMEK İSTEMİYOR

Hükümetimiz tatile çıkmıyor. Aynı hızla yatırımlara devam ediyoruz. Milletin huzur ve refahı için çabalıyoruz. Ama birileri görmüyor ya da görmek istemiyor. Ya bilmiyor ya bilmek istemiyor. Ya duymuyor ya da duymak istemiyor.

Eksik olan milletin derdiyle dertlenmemiş olan kadronun başa gelmemesiydi. Her fırsatta milleti hor gören değil milletin gönlünden geçen bir iktidarız. El ele vererek çok daha büyük işler yapacağız. Gençler yarınlardan emin olsun.

Her ışığı kapatmak istikrarı sabote etmek isteyenlerin aksine Anadolu'nun yollarındaydık. Sinop'un Bursa'nın kalkınma heyeacanına tanıklık ettik. İşadamlarımız Arap işadamları ile görüştüler. İnşallah en kısa zamanda bunu neticelerini görürler

UÇARAK YOLA DEVAM

19 yıl önce merhum Özal tarafından temeli atılan İzmir Karşıyaka çevre yolunun açılışını yaptık. Biz 5 yılda tamamladık ve yolu vatandaşların hizmetine açtık. Biz işimize bakıyoruz. Durmak yok yola devam diyoruz. Ama bir inceliği daha söylüyorum. Yürüyeyerek değil uçarak devam ediyoruz. Birilerinin sahte gündemine hiç benzemiyor. Bizim gündemimiz insanlarımızdır, şehirlerimizdir.

KOMPLEKSLİ ZİHNİYETLER GALİBİYETİ İYİ GÖRSÜN

Milli takımımız çok çarpıcı bir sonuçla çeyrek finale adını yazdırdı. Milletimize büyük bir moral verdi. 90 dakika yeterli değil son nefese kadar bu işi sürdürmek mesele. Şartlar ne olursa olsun mücadele asla bırakmamalıyız.. Bizleri gururlandıran bütün futbolcularımız gerek şahsım ve milletin adıma şükranlarınız sunuyoruz. Ve inşallah çeyrek finalde bu galibiyeti bekliyoruz. Viyana'da kendileriyle birlikte olacağız.

Katar başbakanının eşi bizim hanımı arayıp tebrik ediyor. Türkiye'yi içine kapatmak isteyen kompleklis zihniyetleri bunu iyi görmesi gerekiyor. Sığ zihinlerin asla kavrayamadığı kadar büyük bir ülkedir.

AB'YE "AVRUPA'NIN RENGİYİZ2 MESAJI

Nasıl Avrupa şampiyonasının olmazsa olmaz rengiyse üç kıtada heyecan yansımasına neden oluyorsa Türkiye Avrupa Birliği'ne üye olmasıyla bir o kadar büyük bir etkiye bir o kadar büyük bir etkiye sahip olacaktır

MÜCADELEDEN YILMAYACAKSINIZ

Başarıyı düşünüyorsak asla mücadeleyi bırakmayacağız. Kendine güveniyorsanız en iyiyi yapabileceğine inanıyorsan mücadeleden yılmayacak canını dişine takacaksınız. Uğradığınız haksızlık sizi asla yolunuzdan çevirmeyecek.

SPORDA DA BÖYLE SİYASETTE DE

Millet topyekün duruyorsa başarmanız mukadderdir. Bize düşen alınteri dökmektir. Bu sporda da böyle siyasette böyledir Milletin gönül zenginliği her türlü zorluğu aşacak büyüklüktedir. Karanlığa o kadar alışmışlar ki yıldızlardan bile rahatsız oluyorlar. Her gelişmeye set çekmeye çalışanlar oluşacaktır. Kriz ve kaosdan beslenenler dün de vardı yarın da olacaktır.

SÜRECİN BEDELİ TARTIŞILACAKTIR

Bu sürecin bedeli muhakkak tartışılacaktır. Hukuk sisteminin tarihi açısından kritik dönemdedir. Niye süratle çalışıyoruz? Ne ekonomide ne siyasette kaybetmesin. İstiyoruz ki ülkemiz önünü görsün. Sağduyuyu elden bırakmadan hareket ettik.

ÇARPIK ANLAYIŞTAN KURTULMALIYIZ

Türkiye bu çarpık anlayıştan uzaklaşmalı. Bu millet reşittir, azami demokratik olgunuluğa sahiptir. Siyaseti milletten soyutlamak isteyenler tarihin tozlu raflarından kalmıştır. Baykal'ın sabıkalı siyaseti miletin önündeki en büyük engeldir. CHP'nin tavırları demokrasi konusunda sabıkalı. Gerilime dayalı siyaset asla kabul görmesi mümkün değildir.
A.A