"Kumarda kaybedince beni dövüyor"Baba dayağından kaçan kız çocuğu karakola sığındı.

17.06.2008 16:45Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, babası tarafından hortumla ve yumrukla darp edildiğini söyleyen ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi bir kız çocuğu, polis merkezine giderek yardım istedi. Harekete geçen polis, küçük kızın 2 kardeşini de koruma alıtna aldı.

Edinilen bilgiye göre, Yeşil Mahallesi Kaymakam Nihat Caddesi Hacı Bekir Çıkmazı'nda ikamet eden Deniz ve Ayşe A. çiftinin 12 yaşındaki Namazgah İhsan Dikmen İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi kızları Oya A., Emirsultan Polis Noktası'na gelerek, babası tarafından darp edildiğini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen polis, eve giderek Oya A.'nın kardeşleri ilköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi Derya (11) ve 4 yaşındaki Emircan A.'yı da koruma altına aldı. Polis merkezine götürülen çocuklar, polis amcalarına olayı anlattı. Babası Deniz A.'nın kendisini sürekil darp ettiğini belirten Oya A., "Babam sürekli kumar oynuyor kumarda kaybetiklerinin hıncını benden çıkarıyor. beni odaya kapayıp kollarıma yumruklarla vurdu. Ben bir daha eve dönmek istemiyornum. Babam beni dövdüğü için polise sığındım. Ben artık babamı gömek istemiyorum, yurda yerleştirilmek istiyorum." dedi.

Kolunda darp izleri olduğunu anlatan Oya A.'nın kardeşleri Derya ve Emircan A. ise, eve gitmek istediklerini söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Ayşe A.'nın dün eşiyle yaşadığı tartışmaların ardından evi terk ettiği öğrenildi. Kızı Oya'nın dün akşam evden ayrıldığını anlatan baba Deniz A. da, 'Kızım gelmeseydi, karakola gidecektim' diyerek kendini savundu.

Polis merkezindeki işlemlerin ardından çocukların akıbeti Cumhuriyet Savcısı'nın vereceği talimatla şekillenecek. Öte yandan çevre sakinleri, Deniz A.'nın kızını yurda yerleştirmek için böyle bir yola başvurduğunu iddia etti.

İHA