Eline aldığı kene öldürdü!
18 Haziran 2008 Çarşamba 12:30
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi bu kez temasla bulaştı. İşte uzmanları şaşırtan ölüm haberi ve alınması gereken önlemler!


Çorum'un Sungurlu ilçesi Demirşeyh beldesinde Muhammed Büyükgüllü, köpekte bulunan keneyi alarak eliyle ezdi. Bu büyükgüllü'nün sonu oldu.

Muhammed Büyükgüllü, köyde hayvan otlatırken köpeğin üstünde rastladığı
Kenelerin ne kadar tehlikeli olduğu birkez daha ortaya çıktı. Uzmanlara göre, keneye doğrudan temasın ne kadar tehlikeli olduğunun Çorum'da kanıtlandı. Siz siz olan kesinlikle ölü dahi olsa keneyle doğrudan temasta bulunmayın!
keneyi eliyle alarak ezdi. İki gün sonra ateşi çıkınca babası Salih Büyükgüllü'ye haber vereren 15 yaşındaki Muhammet,Babası tarafından Sungurlu Devlet Hastanesi'ne getirilen genç, kan tahlilinin ardından Çorum Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Muhammed Büyükgüllü, Çorum'daki müdahalenin ardından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle sevk edildiği Ankara Numune Hastanesi'nde dün akşam saatlerinde öldü.

Gencin ölümünün ardından Büyükgüllü'nün ailesi Ankara Numune Hastanesi'ne çağrıldı. Burada aileden alınacak kan örneklerinin inceleneceği bildirildi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından bu yıl Çorum'da 6 kişi hayatını kaybetmişti.


A.A