Erdoğan bu kez can yakacak!
19 Haziran 2008 Perşembe 17:07
Erdoğan'dan Tuzla'daki işverenlere sert uyarı! Erdoğan, Tuzla ölümlerinin önüne geçilmesini istedi ve işverenlere...


Başbakan Erdoğan, Tuzla'daki işçi ölümleri için işverenlerden gerekli tüm önlemlerin alınmasını istedi. Ruhsatı bulunmayan tersanelerin bu konuda söyleyecek hiçbir sözü olmadığını söyleyen Erdoğan, Tuzla'daki tersane işletmecileri uyararak, ölümler devam ederse "canınızı yakarım" uyarısında bulundu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla'daki tersa işletmecileriyle Dolmabahçe'de bir araya geldi. Toplantıya Tuzla'da bir süre helikopter üzerinde inceleme yaptıktan sonra katılan Erdoğan, sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi.
Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ndeki toplantıdan ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dok-Gemi İş Sendikası Başkanı Necip Nalbantoğlu, Erdoğan'ın tersane sektör temsilcilerinden kazaların önlenmesi için gerekli tüm tedbirlerin alınmasını istediğini söyledi.

Nalbantoğlu, bu konuda sektör temsilcilerinin gerekli tedbirleri alacağına inandığını ifade ederek Erdoğan'ın toplantıda tersane temsilcilerine, ''Ben tuzlada iş kazası istemiyorum, ölüm istemiyorum. Sıfıra indirgemek için ne yaparsanız yapın yoksa canınızı yakacağım'' dediğini söyledi.
ÇATAL, KAŞIK İMALAT SANAYİSİ DEĞİL
''Bir takvim belirlendi mi?'' sorusuna Nalbantoğlu, ''Tersanecilik çatal kaşık imalatı sanayisi değil. Bir süreç olarak konmadı. Başbakan 'Ben iş kazası istemiyorum. İş kazası olduğu sürece benim yanıma gelmeyin. Sektörle ilgili görüşmek istemem sizlerle. Sıfır iş kazası hedeftir. Sıfır iş kazasına getirene kadar bu işi sonuna kadar bu işin üstündeyim' dedi'' diye konuştu.
Nalbantoğlu, bir soru üzerine ''tersanede bütün işçiler kadrolu olsun'' diye bir görüş ortaya çıkmadığını bildirdi.Haber Kaynağı: