GAZİANTEP’te düğünden dönenleri taşıyan minibüse hemzemin geçitte yük treni çarpması sonucu meydana gelen kazada 9 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı. Trenin yaklaşık 500 metre sürüklediği minibüsten hafif sıyrıklarla kurtulan sürücü Mehmet Taşdemir gözaltına alındı.


Kaza, saat 01.00 sıralarında Gaziantep’in Nurdağı ile İslahiye ilçeleri arasında Karaburçlu Mevkii’deki kontrollu hemzemin geçitte meydana geldi. İslahiye’deki bir düğüne katıldıktan sonra Gaziantep’e dönmek için yola çıkanları taşıyan 35 yaşındaki Mehmet Taşdemir’in kullandığı 27 RV 645 plakalı minibüs, iddiaya göre bir bölümü kapalı kontrollü hemzemin geçitten geçerken, Malatya’dan İskenderun’a giden 53705 sefer sayılı yük treninin altında kaldı. Yaklaşık 500 metre sürüklenen minibüste bulunanlardan Murat Çoban, Gamze Çelik, Hanifi Çamlı, Şükrü Polat, Emre Rüzgar, Zemzem Kısacık ile kimlikleri belirlenemeyen 3 kişi daha yaşamını yitirdi. Minibüs şoförü Taşdemir ile araçta bulunan 5 kişi yaralandı. Gaziantep'te hastanele kaldırılan 5 yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Kazayı hafif yaralı olarak atlatan minibüs sürücüsü Mehmet Taşdemir ise jandarma tarafından gözaltına alındı. Kazanın, minibüs sürücüsünün tren geçmesi nedeniyle bir bölümü bariyerle kapatılan hemzemin geçitten geçmek istemesi nedeniyle meydana geldiği ileri sürüldü. Kazayla ilgili soruşturma sürerken, demiryolu 3 saati aşkın süre ulaşıma kapalı kaldı.

hürriyet