AKP'li vekiller: "Meclis 1 Temmuz da tatile girecek diye bir şey yok" CHP'li vekiller: "Milletvekillerini bu şekilde çalıştırmak doğru değil"


Başbakan Erdoğan'ın önerisiyle AKP grubunda alınan karara TBMM de katılınca Meclis 1 Temmuz’da tatile girmeyecek, çalışmaya devam edecek. Danışma Kurulu’nun toplanamaması üzerine AKP, Meclis’in gündemi ve çalışma takvimini TBMM Genel Kurulu’na grup önerisi olarak getirdi. AKP’nin, Meclis’in Temmuz ayında çalışmasına ilişkin önerisi tartışmaların ardından kabul edildi.
İçtüzük gereği 1 Temmuz'da tatile girmesi gereken TBMM AKP Grubu'nun isteği üzerine çalışma kararı aldı. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen AKP’nin Grup önerisine göre; Meclis gelecek hafta da çalışacak.

MUHALEFET KARŞI ÇIKTI

TBMM Genel Kurulu’nda AKP’nin, Temmuz ayında Meclis’i çalıştırma kararına muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi. CHP’li İsa Gök, AKP’nin Meclis takvimiyle ilgili grup önerisini sert bir dille eleştirdi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, AKP’nin grup önerisine tepki gösterdi. Vural, “AKP, TBMM İçtüzüğü yerine, danışma kuruluyla istediği zaman istediği şeyleri gündeme getiriyorlar. İçtüzük niye var, içtüzük esas olması gerekirken danışma kuruluyla gündem belirliyoruz. Meclis çalışmalarının normalleşmesi gerekiyor. Milletvekillerini bu şekilde çalıştırmak doğru değil. Sağlıklı olmaz” diye tepki gösterdi.

AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin de, geçmiş dönemleri örnek göstererek, "Meclis 1 Temmuz’da tatile girecek diye bir şey yok" dedi. Muhalefetin eleştirilerine katılmadıklarını söyleyen Ergin, “Bu parlamentonun bugüne kadar olan çalışmalarının istatistikleri elimizde” dedi. Geçmiş dönemlerde de Meclis’in Temmuz ayında çalıştığını belirtti.

habertürk