Onur 5 Kişide Yaşayacak

Milli Takım’ın yarı finale çıkmasını kutlarken tamircide unuttuğu için kasksız kullandığı motosikletiyle kaldırıma çarpıp kaza yapan Onur Tekin, 7 gün süren yaşam savaşını kaybetti. 29 yaşındaki Onur Tekin, organlarıyla 5 hastaya hayat verdi.
ONUR Tekin, fanatik Fenerbahçe taraftarı ve motosiklet tutkunuydu. Asla kasksız binmediği ve çok dikkatli kullandığı motosikletiyle bir kez bile kaza yapmamıştı. Canı gibi sevdiği Gilera marka motosikleti, 20 Haziran’da arızalandı. Onur Tekin, motosikletini ve kaskını bir tamirciye bıraktı. Birkaç saat sonra teslim almaya gittiğinde, motosikletini aldı ama kaskını unuttu.

Aynı gün, Türk Milli Futbol takımı Hırvatistan’ı eleyerek yarı finale yükseldi. Onur Tekin galibiyeti kutlamak için arkadaşlarıyla dışarı çıktı. Caddelere taşan kutlamalara katılan Onur Tekin, saat 03.30’da Göztepe’deki evine dönerken, Bağdat Caddesi’ndeki Florence Nightingale Hastanesi önünde kaldırıma çarptı. Kaskı takılı olmadığı için başını kaldırıma çarpan Onur Tekin’in yardımına hastane personeli koştu. Ağır travma geçiren Onur Tekin yoğun bakıma alındı. Kaza haberini alır almaz hastaneye koşan babası Şükrü Tekin ve annesi Şükran Tekin, tek çocuklarının yoğun bakımda olduğunu öğrenince yıkıldı. Onur Tekin’in yaşam savaşı 7 gün sürdü.
Oğlum başka bedenlerde yaşasın

Beyin ölümü gerçekleştiği gün ise anne ve babası, tek çocuklarının organlarını bağışlamaya karar verdi. Baba Şükrü Tekin, yaşadığı acıyı tarif etmenin imkánsız olduğunu belirterek, "Onur’un beyin ölümünün gerçekleştiğini söyleyen doktorlar, organlarının sağlam olduğunu, bunlara ihtiyacı olan hastalar olduğunu anlattı. Organları bağışlamak isteyip istemediğimizi sordu. Oğlumun acısını zaten yaşayacaktım. Annesiyle karar verdik. Oğlumun başka bedenlerde yaşaması için organları bağışladık" dedi.

Onur Tekin’in kalbi, Koşuyolu Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde, Dinar Sağlık Meslek Lisesi 3’ncü sınıf öğrencisi Gamze Doğan’a (18), böbreği Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu muhabeseci İlhan Aksu’ya (25) dün sabaha karşı Çağlayan’daki Florence Nightingale Hastanesi’nde yapılan ameliyatla nakledildi.

Tekin’in karaciğeri İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Güllür İşbilir’e (16) nakledildi. Pankreası Florence Nightingale Hastanesi’nde tedavi olan bir hastaya, diğer böbreği ise Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki bir hastaya nakledildi.

Tekin’in cenazesi dün Göztepe Tütüncü Mehmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. Tekin’in tabutuna koyu taraftarı olduğu Fenerbahçe forması örtüldü.

.
.
.

Kaynak: hurriyet.com.tr