Uludağ eteklerinde infaz
BURSA (İHA) - Bursa'da bir kişi, kimliği belirsiz şahıslar tarafından Yıldırım İlçesi'ndeki Doğa Parkı'na götürülüp diz çöktürüldükten sonra ensesine ateş edilerek öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım İlçesi'ne bağlı Yiğitler Mahallesi'ndeki Doğa Parkı'nda, av köpeğiyle yürüyüşe çıkan Tayfur Arslan (77), ormanlık alana girip havlamasının ardından köpeğinin yanına gitti. Arslan, çalılar arasındaki köpeğinin yanına gittiğinde, bir taşın üzerine diz çökmüş olarak duran kanlar içerisindeki erkek cesediyle karşıladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, cesedin etrafına güvenlik şeridi çekip geniş çaplı araştırma yaptı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından cesedin merkez Yıldırım İlçesi Arabayatağı Mahallesi'nde ikamet ettiği öğrenilen emekli Ömer Kaya'ya (62) ait olduğu belirlendi. Kaya için ailesinin dün polise kayıp müracatı olduğu öğrenildi. Kaya'nın, kimliği belirsiz şahıslar tarafından dizlerinin üzerine çöktürüldükten sonra ensesinden ve belinden kurşunlanarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Ömer Kaya'nın cesedi Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Jandarma ekipleri cinayetin sebebini ve failleri bulmak için Kaya'nın ailesini sorgulamaya alırken, en son kimlerle görüldüğünü de araştırıyor.
Daha önce de aynı bölgede işlenen bir cinayette köpeğinin cesedi bulduğunu belirten Tayfur Arslan ise "Toni sabah su içmeye giderken birden fırlayıp ağaçların arasına girdi. Peşinden gittiğimde korkunç manzarayla karşılaştım, şoke oldum. Hemen polisi aradım. Daha önce de burada bir cinayet olmuş, onu da Toni bulmuştu. Cesedin herhangi bir yabani hayvan tarafından parçalanmaması olayın taze olduğunu gösteriyor" dedi