Güvercin KavgasıRahmetli Bülent Ecevit’in barış güvercini artık parti içinde kavga nedeni oldu.


Rahşan Ecevit Genel Başkan Zeki Sezer’e karşı bir hareket başlatınca ortalık karıştı.

DSP’de tam bir kavga yaşanıyor.

Bir tarafta, Rahşan Ecevit, Emrehan Halıcı gibi isimler, diğer tarafta Zeki Sezer…

Olaylar öylesini bir hal aldı ki, 20 gün önce Ecevit’le Sezer’in ciddi bir kavga yaşadıkları ortaya çıktı.

Rahşan Ecevit, “Zeki sezer bana bağırdı. İstifa ettim” dedi.

Zeki Sezer ise “hayır benim arkamdan iş çeviriyorlar. Ben Brüksel’deyken toplantı yapmışlar. Ben de biraz heyecanla bunun doğru olmadığını söyledim. Görevimin başındayım” dedi.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “Sayın Rahşan Ecevit'in o açıklamasından anlaşılan 'Zeki Sezer istifa etti' sözü külliyen yanlıştır. Hiçbir şekilde istifa etmedim, bunu ima dahi etmedim” dedi.

KARŞILIKLI OLARAK YAPILAN BU AÇIKLAMALAR ÜZARİNE, “KİM DOĞRU SÖYLÜYOR” SORUSU GÜNDEME GELDİ.

Bir DSP’li hurriyet.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı:

“Şaşırdık kaldık. Bir tarafta Ecevit, diğer tarafta genel başkan, ikisi de farklı konuşuyor. Kim doğru söylüyor anlamadık. Birisi diğerine oyun oynuyor ama kim.”
Sezer, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bugün Rahşan Ecevit'in yaptığı açıklamadaki bir cümlenin “yanlış anlaşıldığını” ifade etti.

Sezer, şöyle konuştu:

“Benim istifa ettiğimle ilgili bazı yorumlar, basınımızda bazı değerlendirmeler, televizyonlarımızda da alt yazılar geçti. Bu kesinlikle doğru değildir. Ben siyasete hizmet için girdim. 20 yıldır siyasetin her kademesinde görev yaptıktan sonra bugün genel başkanlık görevini sürdüren bir kişiyim. Bütün zorlukları, sıkıntıları aşarak buraya geldim. Zorluklar olacak, aşmak görevimiz, kararlıyız, aşacağız. Sayın Rahşan Ecevit'in o açıklamasından anlaşılan 'Zeki Sezer istifa etti' sözü külliyen yanlıştır. Hiçbir şekilde istifa etmedim, bunu ima dahi etmedim. Ancak, siyasette bir istifa mekanizması olduğunu bilirim, o istifa başarısızlık sonucunda olmalı, eğer Türkiye'de siyaset görevini doğru yapacaksa.”

KURULTAY GÜNDEMDE

DSP’de yaşanan bu gerginlik üzerine, “Bülent Ecevit’in emanetine haksızlık ediliyor. Bu ancak bir kurultayla çözülür.” yorumları yapılıyor.

.
.
.

Kaynak: hurriyet.com.tr